Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Під час Генеральної Асамблеї 2025 українська делегація зустрілась з керівництвом Відділу TDC ВОІВ для узгодження подальших кроків зі співпраці
    15 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Під час Генеральної Асамблеї 2025 українська делегація зустрілась з керівництвом Відділу TDC ВОІВ для узгодження подальших кроків зі співпраці

     

    Поглиблення співпраці між Україною та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) для зміцнення ефективної та інноваційної екосистеми інтелектуальної власності, розробка та впровадження національної стратегії розвитку IP сфери, а також використання передових технологій, особливо штучного інтелекту, для полегшення та пришвидшення IP процедур.

     

    Ці та інші питання обговорила українська делегація з керівництвом Відділу країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) ВОІВ під час двосторонньої зустрічі у Женеві (Швейцарія), яка відбулася в межах 66-ї серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ.

     

    Участь у зустрічі взяли представники ВОІВ:

     

    • Хабіп Асан, Директор Відділу TDC;

     

    • Віраг Халганд, керівниця Секції країн CEBS та країн Середземномор’я Відділу TDC;

     

    • Міхаела Цербарі Сіммонс, проєктна офіцерка Секції країн CEBS та країн Середземномор’я Відділу TDC;

     

    • Касим Величко, асоційований програмний офіцер Відділу TDC.

     

    Від України до зустрічі долучилися представники Міністерства економіки України та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс):

     

    • Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;

     

    • Аліна Подолєва, радниця заступника Міністра;

     

    • Олена Орлюк, директорка УКРНОІВІ;

     

    • Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ.

     

    За словами Хабіпа Асана, ці двосторонні взаємодії нагадують, що інтелектуальна власність – це не лише системи та інституції, а передусім – люди, їхній потенціал і здатність творити зміни. Коли інтелектуальна власність враховує місцеві контексти та відповідає національним пріоритетам, вона стає справжнім каталізатором інноваційного розвитку та сталого зростання.

     

    Хабіп Асан (ліворуч) та Олександр Циборт

     

    Олександр Циборт поінформував учасників зустрічі про ключові ініціативи Уряду України, спрямовані на цифрову трансформацію сфери інтелектуальної власності, зокрема впровадження новітніх технологій, інструментів на основі штучного інтелекту.

     

    Олена Орлюк висловила щиру вдячність команді Відділу TDC за постійну підтримку зусиль українського IP офісу, спрямованих на посилення інституційної спроможності та розвиток національної системи інтелектуальної власності.

     

    “Попри повномасштабну війну, ми продовжуємо працювати, зберігаючи фокус на підтримці інновацій, креативності та правової культури. Ми бачимо, що ВОІВ залишається з Україною, і щиро дякуємо за це”, – наголосила директорка УКРНОІВІ.

     

    За її словами, у 2025 році особлива увага приділяється вдосконаленню сервісів та інтеграції з глобальними системами ВОІВ – такими як WIPO DAS та ePCT. УКРНОІВІ також допомагає українським установам скористатися перевагами програм ASPI та ARDI, які надаються безкоштовно завдяки підтримці ВОІВ. Ці інструменти є особливо цінними в умовах обмежених ресурсів.

     

    Паралельно триває реалізація проєктів із національними та місцевими партнерами, спрямованих на підтримку українських винахідників, підприємців та освітніх ініціатив у IP сфері. Їхня мета – забезпечити максимальну практичну користь для громадян і бізнесу, навіть в умовах війни. Українська сторона також висловила вдячність за підтримку розвитку IP Academy, мережі TISC та Центру медіації та посередництва.

     

    Окремо було відзначено співпрацю з Міністерством економіки України у межах підготовки Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, що підготовлена за методологією ВОІВ. За словами Олени Орлюк, тісна взаємодія з експертами та фахівцями ВОІВ дозволяє адаптувати міжнародні практики до українських реалій.

     

    “Ще раз дякуємо за довіру та партнерство. Ми переконані: разом зможемо розвивати сильну, сучасну і стійку систему інтелектуальної власності, яка відповідатиме національним потребам і сприятиме глобальній інтеграції України”, – переконана Олена Орлюк.

     

    Читайте також:

     

    EUIPO підтвердило готовність до поглиблення співпраці з Україною та підтримки наступного етапу проєкту EU4IP

     

    EPO та УКРНОІВІ уклали оновлений Меморандум про Посилене партнерство – підсумки зустрічі української делегації з керівництвом EPO

     

    Партнерство для ефективного захисту: Україна та ВОІВ обговорили розвиток механізмів врегулювання спорів

     

    Інтелектуальна власність як спільний вектор: Україна та Єврокомісія обговорили прогрес наближення законодавства в IP сфері на полях Генасамблеї ВОІВ

     

    Україна та Німеччина поглиблюють співпрацю в IP сфері: підсумки зустрічі української делегації з керівництвом DPMA

     

    УКРНОІВІ готується до інтеграції з цифровими платформами ВОІВ: підсумки зустрічі української делегації з радником Гендиректора ВОІВ з цифровізації

     

    Україна та Естонія посилюють співпрацю у сферах цифрових рішень, IP та розвитку ШІ

     

    ВОІВ продовжить підтримку України в IP сфері: українська делегація зустрілася з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом у Женеві

     

    Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає