Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Високотехнологічні сили оборони України – запорука Перемоги, –  Микола Потоцький про вдосконалення законодавства щодо IP прав військовослужбовців
    09 Квітня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Високотехнологічні сили оборони України – запорука Перемоги, – Микола Потоцький про вдосконалення законодавства щодо IP прав військовослужбовців

     

    У сучасних війнах перемагають технології, а стимулювання інноваційного розвитку Сил оборони України наближає перемогу. Тому ІР офіс підтримує ініціативи, спрямовані на врегулювання відносин розподілу майнових прав на об’єкти, створені у зв’язку з виконанням службових обов’язків під час проходження військової служби.

     

    На цьому наголосив заступник директора ІР офісу Микола Потоцький під час обговорення на тему “Законодавче регулювання прав на об’єкти інтелектуальної власності, створені військовослужбовцями”, яке організувала Асоціація Правників України (АПУ)

     

    Йдеться про законопроєкти:

     

    • “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо майнових прав інтелектуальної власності на об’єкти, створені у зв’язку із проходженням військової служби” (реєстр. №13110),

     

    • “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо прав інтелектуальної власності на об’єкти, створені у зв’язку із проходженням військової служби” (реєстр. №13111).

     

    Вони були зареєстровані у парламенті 17 березня 2025 року. До розробки цих законопроєктів долучився, зокрема, й ІР офіс. 

     

    У своєму виступі Микола Потоцький розповів, як проводили аналіз поточного українського законодавства, дослідили іноземний досвід, насамперед країн-членів НАТО, та врахували євроінтеграційний вектор України.

     

    Микола Потоцький

     

    ІР офіс підтримує ініціативи інноваційного розвитку Сил оборони, адже перемога можлива тільки для високотехнологічної держави, – зазначив заступник директора IP офісу. – Тож наше завдання — сприяти розвитку правового поля, створювати стимули для винахідницької діяльності військовослужбовців та ефективної охорони, належних їм прав інтелектуальної власності. 

    Ми проаналізували українське законодавство в аспекті врегулювання відносин винахідницької діяльності військовослужбовців і виявили певні прогалини. Беручи участь в опрацюванні відповідних ініціатив, зважали на досвід країн-членів НАТО та шлях України до повноправного членства в ЄС. Ми виявили приклади юрисдикцій, в яких державі належать права інтелектуальної власності на винаходи, промислові зразки та торговельні марки. Часто такі права стосуються сфери оборони. В Україні також є подібний досвід, наприклад в аспекті санкційного законодавства. 

    Тож запропонована модель розподілу майнових прав інтелектуальної власності на об’єкти, створені у зв’язку із проходженням військової служби, має приклади реалізації в юрисдикціях країн-членів ЄС та не суперечить праву ЄС”.

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає