Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Вплив повномасштабної війни на українську сферу ІВ та її підтримка: зустріч ІР офісу і представників ВОІВ
  07 Березня 2023 Коментарів немає Olya

  Вплив повномасштабної війни на українську сферу ІВ та її підтримка: зустріч ІР офісу і представників ВОІВ

  Поточні кроки з імплементації Рішення Генеральної Асамблеї ВОІВ про підтримку сектору інновацій і креативності та системи ІВ в Україні обговорили на зустрічі команди ІР офісу та  представників Департаменту країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC) Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

   

  Зокрема мова йшла про аналіз коротко-, середньо-, та довгострокових впливів повномасштабної війни на українську сферу ІВ, інновацій та креативного сектору, для напрацювання найбільш оптимальних та практичних кроків підтримки та протидії цим негативним наслідкам.

   

  Як зазначила керівниця ІР офісу Олена Орлюк, на даному етапі проговорили потенційних стейкхолдерів, чий досвід допоможе в аналізі наслідків війни для сфери ІВ.

   


   

  Український ІР офіс готовий докласти максимальних зусиль для формування практичних кроків підтримки сфери ІВ, інновацій та креативного сектору в найкоротші терміни. Для цього ми вже ведемо комунікацію із широким колом публічних та приватних стейкхолдерів. Під час цієї зустрічі з представниками TDC визначали перелік національних стейкхолдерів, від центральних органів виконавчої влади до громадських організацій та професійних асоціацій, секторів освіти та науки, креативних індустрій та інноваторів, яких буде залучено до інтерв’ювання та аналізу наслідків війни на сферу. Обговорили також підготовлені запитальники та сфери найбільш пріоритетної підтримки”.

   


   

  Також мова йшла про шляхи підтвердження статусу МПО/ОМПЕ для українського ІР офісу. 

   

  Зі свого боку делегація ВОІВ запевнила, що повністю підтримує імплементацію рішення про підтримку України і готова залучати своїх експертів. Зокрема Михайла Дубінського, який відповідає за аналіз впливів на правозастосовну та судову системи, а також на фахівців-практиків та патентних повірених.

   

  Нагадаємо, що Рішення про сприяння та підтримку сектору інновацій і креативності та системи інтелектуальної власності в Україні ухвалили на 63-й серії засідань ГА ВОІВ у липні 2022 року.

  Olya
  Olya
  administrator

  Коментарів немає