Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Звернення Гендиректора WIPO Дарена Танга з нагоди World IP Day 2023: «Цього року відзначаємо досягнення жінок-новаторів» (відео)
  26 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Звернення Гендиректора WIPO Дарена Танга з нагоди World IP Day 2023: «Цього року відзначаємо досягнення жінок-новаторів» (відео)

   

  26 квітня в світі традиційно відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності (World IP Day). Тема, обрана WIPO для кампанії 2023 року, – «Жінки та ІВ – каталізатор інновацій і творчості».

   

  Генеральний директор Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ/WIPO) Дарен Танг закликав до посилення підтримки винахідницької, творчої та підприємницької діяльності жінок з боку IP сфери, розповівши про ключові ініціативи WIPO за цим напрямом.

   

  IP офіс пропонує до ознайомлення відео і повний текст (в перекладі на українську) звернення очільника ВОІВ.

   

   

  Переклад звернення Дарена Танга:

   

  «Жінки-новатори та творці формували шляхи розвитку людства з незапам’ятних часів. Відтоді, як понад 3000 років тому перша в світі жінка-хімік та парфумерка Таппуті вирізала свої формули в месопотамській глині, жінки-вчені, мислителі, мисткині та виконавиці продовжують робити наш світ кращим, яскравішим і процвітаючим.

   

  У цьому році в рамках Word IP Day ми відзначаємо досягнення жінок-новаторів, творців і підприємиць, одночасно закликаючи до подальших дій, щоб більше жінок і дівчат з усіх куточків світу використовували IP для втілення власних ідей у життя.

   

  Незважаючи на те, що жінки становлять понад половину населення планети, вони подають лише 16% міжнародних патентних заявок. Крім того, на них припадає лише 3 з 10 робочих місць, пов’язаних з наукою, технологіями, інженерією та математикою.

   

  WIPO прагне змінити ситуацію на краще. Наше бачення полягає в більш інклюзивній глобальній IP екосистемі, в центрі якої жінки, молодь і малі та середні підприємства. Наша логіка проста – у світі, який стикається з цілою низкою невідкладних проблем у сфері охорони здоров’я, економіки, охорони навколишнього середовища тощо, дуже важливо підтримувати кожного члена суспільства в реалізації інноваційного і творчого потенціалу.

   

  Два роки тому я призначив Лізу Йоргенсон, першу жінку-керівника Сектору патентів та технологій WIPO, нашим координатором з питань гендерної рівності в системі IP. Сьогодні Ліза та її команда опублікували IP Gap – перший План дій WIPO з питань гендерної проблематики в IP сфері.

   

  Це план конкретних дій в IP світі та поза його межами. Ми з нетерпінням чекаємо на початок тісної співпраці з IP офісами, а також партнерами в економіці та суспільстві держав світу, щоб допомогти більшій кількості жінок підвищити цінність своїх ідей завдяки охороні та комерціалізації інтелектуальної власності.

   

  Вже зараз діяльність WIPO з підтримки жінок-підприємиць, власниць бізнесу, дослідниць, дизайнерів, ремісниць і багатьох інших має позитивний вплив у таких країнах, як Чилі, Індія, Йорданія, Сенегал, Уганда, а також в інших частинах світу.

   

  Однак ще зберігається значна прірва, а також структурні бар’єри, які необхідно подолати. Масштаби цього виклику мають лише зміцнити наше спільне прагнення – діяти осмислено, рішуче, шляхом впливу на політики та проєкти, які забезпечують доступ до IP для всіх у світі. Тому пропоную використати цей World IP Day, щоб подвоїти наші колективні зусилля для прискорення інноваційної та креативної діяльності, розкриваючи винахідницький потенціал жінок і дівчат, який змінює наш світ. Разом ми здатні створити різницю».

   

  Довідково:

   

  Незважаючи на певний прогрес, жінки, як і раніше, стикаються з численними складнощами у використанні прав ІВ, а їхній інноваційний та творчий потенціал залишається значною мірою нереалізованим. Саме тому Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ, WIPO) в рамках кампанії до Міжнародного дня інтелектуальної власності 2023 року приділяє основну увагу цій аудиторії.

   

  ВОІВ закликає держави-члени організації об’єднати зусилля у рамках World IP Day 2023 року з метою сприяння розвитку більш інклюзивних та різноманітних екосистем, що стимулюють інноваційну діяльність, творчість і зростання бізнесу.

   

  Колаж: IP офіс/ Фото: WIPO

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає