Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Жертвами агресії є не лише українська нація, а й наша ідентичність та спадщина, – позиція України на Комітеті IGC WIPO в Женеві
    28 Лютого 2023 Коментарів немає Irena

    Жертвами агресії є не лише українська нація, а й наша ідентичність та спадщина, – позиція України на Комітеті IGC WIPO в Женеві

    За рік повномасштабного російського вторгнення в Україну держава-агресор знищила 446 об’єктів культурної спадщини та інфраструктури і 1189 – пошкодила. Про це від імені української делегації повідомив директор Департаменту інвестицій, інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економіки України В’ячеслав Овечкін, виступаючи на 46-й сесії Міжурядового комітету з інтелектуальної власності, генетичних ресурсів, традиційних знань і фольклору (IGC) WIPO.

     

    Українська делегація, до якої входять представники ІР офісу, зауважує, що мандат IGC полягає у забезпеченні збалансованого та ефективного захисту генетичних ресурсів, традиційних знань і традиційних проявів культури в усьому світі і мусить дати належну оцінку діям рф в Україні.

     


    “росія зберігає свої максималістські цілі щодо знищення української державності, в тому числі шляхом нападу на цивільне населення та критичну інфраструктуру. Внутрішні та міжнародні розслідування показують, що російські атаки – це не просто супутні збитки або навіть результат випадкових подій. Вони здійснюють цілеспрямований наступ на українську історію та культуру. Жертвами російської військової агресії стає не лише наша нація, але й безпосередньо сама наша ідентичність та спадщина”, – підкреслив В’ячеслав Овечкін.


     

    На засіданні IGC серед інших активну участь беруть представники українського ІР офісу. Коментуючи перебіг засідань Комітету, очільниця ІР офісу Олена Орлюк наголосила:

     


    “Українська делегація долучається до активних обговорень питань щодо традиційних знань та традиційних виражень культури, направлених на попередження їх незаконного привласнення; а також питання, пов’язані із генетичними ресурсами в контексті системи прав ІВ, зокрема забезпечення доступу патентних відомств до належної інформації про генетичні ресурси та відповідні традиційні знання та традиційні вираження культури”.


     

    Також українська делегація закликала долучитися до пошуку ефективних підходів для рішень, які очікують розгляду під час поточних дискусій IGC.

     


    “Нам дуже важливо приєднатися до обговорень щодо того, що має бути об’єктом захисту, а що – ні в контексті традиційних знань і традиційних виражень культури. Як IP може захистити та стимулювати розвиток генетичних ресурсів. Але це неприпустимо робити з країною, яка порушила міжнародне право, вбиває мирне населення, знищує культурну спадщину та інфраструктуру”, – підсумував очільник профільного департаменту Мінекономіки.


     

    На підтримку позиції України виступили представники делегацій: Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії, Швейцарії – від імені країн Групи Б, Швеції – від імені Європейського Союзу.

     

    Засідання IGC тривають з 27 лютого по 3 березня 2023 року в Женеві, Швейцарська конфедерація.

     

    ІР офіс представляють:

    • директорка Олена Орлюк,
    • керівник групи радників Богдан Падучак,
    • начальник відділу розробки та розвитку міжнародних проєктів ВОІВ та інших міжнародних організацій – заступник начальника департаменту міжнародного співробітництва Андрій Зозулюк,
    • начальник управління експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та компонування напівпровідникових виробів департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності Андрій Суховій,
    • провідний експерт сектору біотехнологій та харчової промисловості відділу хімічних технологій Євгенія Бахмач,
    • начальник відділу патентного права департаменту правового забезпечення сфери ІВ Дмитро Павлов,
    • професіонал з інтелектуальної власності відділу патентного права Анастасія Балховська.
     
    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає