Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Генеральна Асамблея 2025: Українська делегація виступила проти включення мови країни-агресора до глобальних ІР систем ВОІВ
    15 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Генеральна Асамблея 2025: Українська делегація виступила проти включення мови країни-агресора до глобальних ІР систем ВОІВ

     

    На 66-й серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), що триває в Женеві, українська делегація, до складу якої входять представники Міністерства економіки України та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ), виступила з двома принциповими заявами щодо функціонування глобальних ІР систем – Мадридської та Гаазької.

     

    З обох питань від імені України виступив перший заступник директора УКРНОІВІ Богдан Падучак.

     

    Мадридська система

     

    Україна підтвердила свою відданість конструктивному розвитку Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків, подякувала Секретаріату ВОІВ за підготовлену дорожню карту, а також висловила підтримку низці технічно обґрунтованих ініціатив. Серед них – подальше обговорення пропозицій щодо внесення змін до ст. 6 Протоколу до Мадридської угоди, а також пропозиції Республіки Молдова щодо правила 8(2) Регламенту.

     

    Водночас українська делегація рішуче висловила заперечення проти ініціативи включити російську мову до переліку офіційних мов Мадридської системи.

     

    “Україна не бачить підстав для введення російської мови до Мадридської системи. Як свідчать останні статистичні дані, попит на таке нововведення з боку фактичних користувачів системи є обмеженим”, – зазначив Богдан Падучак.

     

    Він зауважив, що будь-які рішення щодо мовної політики системи повинні ґрунтуватися на чітких, доведених потребах користувачів, а не на політичних мотивах:

     

    “З огляду на поточний геополітичний контекст та триваючу агресивну війну проти України, ми наголошуємо, що пропозиції, які не мають технічної обґрунтованості, але переслідують політичні цілі, не повинні спотворювати або підривати цілісність глобальних послуг у сфері інтелектуальної власності”.

     

    Тому українська делегація закликала Секретаріат та держави-члени утриматися від просування будь-яких таких пропозицій за відсутності консенсусу та переконливих доказів.

     

    Гаазька система

     

    У заяві щодо Гаазької системи міжнародної реєстрації промислових зразків делегація України підтримала модернізацію системи, подякувала Секретаріату ВОІВ за прогрес та підтвердила активну роботу над приєднанням до Сервісу цифрового доступу (WIPO DAS).

     

    Водночас українська делегація також наголосила на неприйнятності включення російської мови до Гаазької системи.

     

    “Ми відзначаємо відсутність надійних доказів на користь включення російської мови. Тривала відсутність попиту з боку користувачів, а також потенційне адміністративне та фінансове навантаження, яке може бути спричинене таким додаванням, є добре задокументованими. Введення нової мови не повинно негативно впливати на ефективність, доступність або доступність системи для поточних користувачів”, – заявив Богдан Падучак.

     

    Загальний меседж України та підтримка однодумців

     

    У своїх заявах Україна послідовно наголошує на важливості збереження ефективності, інклюзивності та прозорості глобальних ІР сервісів. Всі зміни до міжнародних реєстраційних систем повинні мати технічне обґрунтування, базуватись на статистичних даних та враховувати потреби реальних користувачів.

     

    “Ми залишаємось відданими конструктивній участі у роботі ВОІВ і підтримці зусиль, які сприяють розвитку систем інтелектуальної власності на засадах прозорості, ефективності та поваги до міжнародного права”, – підсумував Богдан Падучак.

     

    Група країн Центральної Європи та Балтії (CEBS), заяву від імені якої виголосила делегація Естонії, також наголосила, що впровадження нових мов у систему має розглядатися виключно як інструмент для покращення доступу для користувачів. З огляду на це, а також беручи до уваги поточний геополітичний контекст, Група CEBS не підтримала включення російської мови до Мадридської та Гаазької систем.

     

    Також у своїй національній спроможності проти включення російської мови до глобальних ІР систем виступили, зокрема, делегації з Польщі, Литви та Латвії.

     

    Склад української делегації на 66-й серії засідань Асамблей держав-членів ВОІВ:

     

    • Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, глава делегації;

     

    • Аліна Подолєва, радниця заступника Міністра економіки України;

     

    • Олена Орлюк, директорка УКРНОІВІ;

     

    • Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Інна Дмитренко, начальник відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки;

     

    • Дмитро Гузій, головний спеціаліст відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки.

     

    Читайте також:

     

    Україна виступила із заявою щодо захисту прав корінних народів та місцевих громад на Генеральній Асамблеї ВОІВ 2025

     

    Позиція України щодо бюджету та справедливого перерозподілу коштів ВОІВ: заява під час Генасамблеї-2025

     

    Генеральна Асамблея 2025: Україна закликає ВОІВ та її держави-члени захистити глобальну систему інтелектуальної власності від агресивної політики росії

     

    Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає