Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Генеральна Асамблея 2025: Україна закликає ВОІВ та її держави-члени захистити глобальну систему інтелектуальної власності від агресивної політики росії
    09 Липня 2025 Коментарів немає Irena

    Генеральна Асамблея 2025: Україна закликає ВОІВ та її держави-члени захистити глобальну систему інтелектуальної власності від агресивної політики росії

     

    Четвертий рік поспіль Україна разом із державами, які поділяють цінності та принципи міжнародного права, на полях Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) порушує питання про необхідність реагування на агресивну політику російської федерації. Політику, яка системно підриває міжнародний правопорядок, знецінює право, руйнує культурну спадщину та ставить під загрозу глобальну екосистему інтелектуальної власності.

     

    8 липня 2025 року у Женеві (Швейцарія) розпочалася 66-та серія засідань Асамблей держав-членів ВОІВ (далі – Генеральна Асамблея) – головний міжнародний форум у сфері інтелектуальної власності, який об’єднав майже 1600 делегатів з усього світу.

     

     

    1. До складу української делегації увійшли представники Міністерства економіки України та УКРНОІВІ:

     

    • Олександр Циборт, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, глава делегації;

     

    • Аліна Подолєва, радниця заступника Міністра економіки України;

     

    • Олена Орлюк, директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс);

     

    • Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Владислав Білоцький, заступник директора УКРНОІВІ;

     

    • Інна Дмитренко, начальник відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки;

     

    • Дмитро Гузій, головний спеціаліст відділу співробітництва з національними та міжнародними інституціями у сфері інтелектуальної власності управління інтелектуальної власності та інновацій Мінекономіки.

     

    Delegates at the Opening of the WIPO Assemblies 2025<br /> The Sixty-Sixth Series of Meetings of the <a>Assemblies of WIPO Member States</a> took place in Geneva, Switzerland, from July 8-17, 2025.<br /> Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod. This work is licensed under a <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/" rel="noreferrer nofollow">Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License</a>..    Delegates at the Opening of the WIPO Assemblies 2025<br /> The Sixty-Sixth Series of Meetings of the <a>Assemblies of WIPO Member States</a> took place in Geneva, Switzerland, from July 8-17, 2025.<br /> Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod. This work is licensed under a <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/" rel="noreferrer nofollow">Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License</a>.

     

    Заява української делегації

     

    Під час відкриття Генасамблеї глава української делегації Олександр Циборт наголосив на тому, що війна, яку веде росія проти України, підриває основи міжнародного права, руйнує міжнародну екосистему інтелектуальної власності.

     

    “Масштаби руйнувань – приголомшливі. За оцінками, підготовленими за підтримки ООН, на відновлення та реконструкцію Україні потрібно понад 524 мільярди доларів США. Для порівняння: це більш ніж у 500 разів перевищує прогнозований дворічний дохід ВОІВ.

     

    З 2022 року пошкоджено та знищено понад 2200 об’єктів культурної інфраструктури – бібліотеки, музеї, історичні пам’ятки. Загинули сотні митців. Мільйони архівних та музейних експонатів знищено або викрадено.

     

    Лише минулого місяця внаслідок російської атаки було пошкоджено Софійський собор у Києві – об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО та символ спільної людської культурної спадщини.

     

    росія систематично порушує міжнародне IP право: викрадає права інтелектуальної власності, які належать українцям, культурні надбання, сприяє піратству та паралельному імпортові. Відверте незаконне привласнення росією українського географічного зазначення “Мелітопольська черешня”, викрите під час попередніх Асамблей ВОІВ, відображає ширшу політику держави-агресора щодо знищення культурної ідентичності України. 

     

    Країна, яка провадить таку політику, не заслуговує на місце в цій Асамблеї та на право розміщувати зовнішній офіс ВОІВ”.

     

    Попри війну, Уряд України продовжує впроваджувати системні реформи у сфері інтелектуальної власності. Серед пріоритетів – розробка проєкту Національної стратегії розвитку IP сфери (у тісній співпраці з ВОІВ) та реалізація проєктів допомоги для постраждалих інституцій і спільнот.

     

    “Ми закликаємо Міжнародне бюро ВОІВ і держави-члени поглиблювати співпрацю, фокусуючи зусилля на подоланні наслідків війни та підтримці України в її відновленні.

     

    Україна бореться не лише за свій суверенітет, а й за фундаментальні цінності свободи, культури та креативності. Інтелектуальна власність – це не просто технічне питання. Це основа нашої ідентичності, інновацій і стійкості.

     

    Ми вдячні за вашу підтримку. Саме вона допомагає захищати те, що росія намагається знищити. Закликаємо ВОІВ та її держави-члени діяти рішуче – щоб інтелектуальна власність і ця платформа залишалися інструментом розвитку, а не руйнування”, – наголосив заступник Міністра економіки України.

     

    Солідарні з Україною

     

    Із підтримкою України та засудженням рф, виступили багато країн як у національній спроможності, так і від імені груп країн.

     

    Регіональна група CEBS (Central European and Baltic States Group), до складу якої входить і Україна, послідовно виступає за підтримку нашої країни. У своїй заяві, яку на відкритті Асамблей оголосила делегація Естонії, CEBS підтвердила:

     

    • агресія росії проти України має руйнівний вплив на інноваційну та креативну екосистему країни. Ці наслідки є не лише значними, а подекуди – незворотними. І це відображено у Звіті Секретаріату щодо допомоги та підтримки інноваційного й креативного секторів та системи інтелектуальної власності України (Звіт Секретаріату), який буде представлений під час цієї Генеральної Асамблеї;

     

    • попри це, українські інституції демонструють вражаючу стійкість – зберігають ключові функції, адаптують роботу до умов війни та продовжують розвиток сервісів, включно з цифровими;

     

    • підтримка ВОІВ залишається критично важливою. CEBS закликає зберігати постійний діалог із Україною та адаптувати міжнародну допомогу до поточних потреб на місцях, забезпечуючи відчутну користь для інноваторів, творців і всієї IP спільноти;

     

    • міжнародна підтримка має не лише допомагати долати наслідки війни, а й закладати фундамент для стійкої, інклюзивної та орієнтованої на майбутнє системи інтелектуальної власності в Україні;

     

    • країни CEBS також наголосили на необхідності обговорення діяльності зовнішніх офісів ВОІВ у контексті роботи Комітету з програми та бюджету (PBC). Група вважає, що зовнішні офіси мають бути привілеєм, а не правом. Їхня робота має бути прозорою, відповідати цілям і місії ВОІВ та приносити конкретні результати для користувачів IP системи.

     

    “Саме тому функціонування зовнішнього офісу ВОІВ у москві викликає серйозне занепокоєння переважної більшості країн-членів CEBS”, – йдеться в заяві.

     

     

    Підтримку Україні також висловив Європейський Союз та його країни-члени. Від їхнього імені заяву оголосила делегація Данії, яка зараз головує у Раді ЄС. У заяві наголошувалося, що допомога ВОІВ Україні є надзвичайно важливою для ЄС та його держав-членів. Учергове було рішуче засуджено невиправдану та неспровоковану війну, яку російська федерація веде проти України.

     

    Європейський Союз підтвердив, що Звіт Секретаріату містить переконливі докази того, що агресивна війна роз’єднує міжнародну IP cпільноту, замість того, щоб згуртовувати її навколо спільних важливих зусиль, які підтримує ВОІВ. ЄС та його держави-члени заявили про непохитну підтримку і солідарність з Україною та українським народом.

     

    Крім того, в національній спроможності на підтримку України виступили делегації Естонії, Польщі, Канади, Австрії, Португалії, Греції, Великобританії, Литви, Німеччини, Молдови, Австралії, Латвії, Італії та Хорватії.

     

    Copyright: WIPO. Photo: Emmanuel Berrod.

     

    Довідково:

     

    Генеральна Асамблея є одним із головних керівних органів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), який щорічно збирає представників держав-членів для обговорення ключових питань у сфері інтелектуальної власності. У липні 2025 року проходить 66-та серія засідань Асамблей держав-членів ВОІВ, що є платформою для оцінки досягнень Організації, узгодження стратегічних рішень та визначення пріоритетів подальшої діяльності.

     

    Читайте також:

     

    Мінекономіки та ВОІВ підписали Меморандум про співробітництво у сфері інтелектуальної власності

     

    ВОІВ продовжить підтримку України в IP сфері: українська делегація зустрілася з Гендиректором ВОІВ Дареном Тангом у Женеві

     

    УКРНОІВІ готується до інтеграції з цифровими платформами ВОІВ: підсумки зустрічі української делегації з радником Гендиректора ВОІВ з цифровізації

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає