Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Захист інтелектуальної власності в науці та комерціалізація ідей: регіональні заходи IP офісу в Сумах та Рівному
    21 Червня 2024 Коментарів немає Irena

    Захист інтелектуальної власності в науці та комерціалізація ідей: регіональні заходи IP офісу в Сумах та Рівному

     

    Створення інноваційної екосистеми, комерціалізація наукових розробок та ефективне застосування інструментів захисту інтелектуальної власності. Ці та інші теми обговорювали під час заходів, проведених фахівцями ІР офісу на Сумщині та Рівненщині. 

     

    Рівне: вокршоп та відкриття TISC

     

    На базі Рівненської торгово-промислової палати (ТПП) тепер працюватиме Центр підтримки технологій та інновацій (TISC). Крім того, для представників бізнес-спільноти області провели воркшоп “Стратегічне значення охорони прав інтелектуальної власності та інновацій для бізнесу та держави”.

     

    Наукові та освітні інституції відповідатимуть за підготовку висококваліфікованих кадрів, проведення прикладних досліджень і трансфер технологій у реальний сектор економіки. Підприємницькі кола працюватимуть над впровадженням інновацій, налагодженням співробітництва з науковцями та залученням інвестицій у перспективні розробки. Місцева влада створюватиме сприятливі регуляторні умови, розробку дорожніх карт інноваційного розвитку та стимулюватиме міжсекторальну кооперацію. Індустріальні парки забезпечать відповідну інфраструктуру для розміщення високотехнологічних виробництв. Водночас Рівненська ТПП виконує роль комунікаційного майданчика для об’єднання всіх зацікавлених сторін та реалізації спільних ініціатив”, – наголосив під час заходу заступник директора IP офісу Ігор Паренчук.

     

    Президент Рівненської ТПП Микола Ярощук (ліворуч) та Ігор Паренчук

     

    Рівненська ТПП може стати каталізатором інноваційного розвитку та економічного зростання в регіоні, завдяки їй представники підприємств, стартапів стануть невід’ємними учасниками інноваційного процесу. Лише за умови злагодженої взаємодії всіх учасників інноваційний потенціал регіону отримає максимальну реалізацію”, ‒ підкреслила начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу Анастасія Ярмолюк у доповіді “Ефективна ІР стратегія як запорука успіху бізнесу”.

     

    На початковій стадії критично важливо сформувати чітке бачення продукту чи послуги, провести ґрунтовне дослідження ринку та визначити цільову аудиторію. Розробка життєздатної бізнес-моделі та стратегії масштабування має відбуватися паралельно з формуванням висококваліфікованої команди, здатної ефективно реалізовувати задумане. Управління стартапом ‒ це безперервний процес навчання, напрацювання ефективних внутрішніх практик та ведення інноваційного бізнесу”, – акцентувала начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми IP офісу Марина Зенова у виступі про управління стартап-проєктами.

     

    “Ефективна IP стратегія на всіх етапах життєвого циклу бізнесу ‒ від своєчасної ідентифікації до ефективного комерційного використання прав ‒ є невід’ємним елементом загальної бізнес-стратегії. Лише таким чином компанія зможе капіталізувати свої інновації та досягти довгострокового комерційного успіху на ринку”, ‒ наголосила професіонал з інноваційної діяльності відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу Юліана Зух під час виступу на тему “Практичні поради щодо охорони IP прав”.

     

    Цілеспрямована стратегія патентування та ліцензування нових технологічних рішень дозволила провідним світовим корпораціям як диверсифікувати джерела доходів, так і створити бар’єри для конкурентів. Водночас грамотна політика охорони прав на ТМ є запорукою успіху багатьох брендів, підвищує їхню впізнаваність та лояльність клієнтів”, – зауважив заступник начальника відділу інноваційних показників та патентної інформації IP офісу Ігор Шевченко.

     

    Суми: круглий стіл про захист ІВ в науці

     

    Про сучасні підходи до захисту прав інтелектуальної власності в різних сферах, про медіацію, ІТ-галузь та стратегічне управління інтелектуальною власністю йшлося під час круглого столу “Захист права інтелектуальної власності дослідників та науково-дослідних установ” в рамках проєкту “Захист прав інтелектуальної власності дослідників та наукових установ: найкращі практики ЄС”. Його провели у Сумському державному університеті.

     

    Фахівці ІР офісу долучилися до заходу онлайн.

     

    Провідний професіонал з інтелектуальної власності відділу Центру медіації та посередництва IP офісу Алла Чайка розповіла про ІР медіацію в Україні та країнах ЄС:

     

    Ключовими напрямами мають стати підвищення обізнаності щодо переваг ІР медіації, створення сприятливих умов для організації медіаційних процесів, запровадження програм підготовки кваліфікованих медіаторів та активізація міжнародного співробітництва з ВОІВ та іншими профільними установами. Лише за таких умов медіація зможе реалізувати свій потенціал альтернативного та ефективного способу врегулювання спорів в інноваційній сфері, заощаджуючи ресурси та зберігаючи партнерські відносини сторін”.

     

    Катерина Саділова-Мілашевська, професіонал з інтелектуальної власності відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу, зупинилася на захисті IP в ІТ сфері:

     

    В часи активного поширення відкритого програмного забезпечення виникає потреба вибудовувати збалансовану стратегію інтелектуальної власності, що поєднуватиме як елементи закритого коду, так і принципи вільної ліцензії. Належний моніторинг та своєчасне реагування на потенційні порушення ІР прав також дозволить ефективно охороняти комерційні інтереси ІТ-компаній”.

     

    Алла Чайка (ліворуч) та Катерина Саділова-Мілашевська

     

    Юліана Зух, професіонал з інноваційної діяльності відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій IP офісу висвітлила питання значимості стратегії захисту прав на обʼєкти інтелектуальної власності:

     

    Стратегічне значення має безперервний моніторинг порушень прав інтелектуальної власності з оперативним реагуванням і рішучим захистом своїх інтересів. Забезпечення режиму конфіденційності та інформаційної безпеки дозволяє зберегти комерційну таємницю як вагому конкурентну перевагу. Лише комплексний підхід до управління та захисту інтелектуальної власності уможливлює максимальну капіталізацію інноваційного потенціалу, підвищення інвестиційної привабливості та стійке зміцнення ринкових позицій компанії”.

     

    Юліана Зух

     

    Фахівці ІР офісу планують нові заходи в різних містах України, стежте за новинами на нашому вебсайті, щоб дізнатися більше.

     

    Читайте також:

     

    ІР офіс презентує Дорожню карту регіональних інноваційних хабів

     

    Розвиток інноваційної інфраструктури: IP офіс відкрив регіональний хаб у Дніпрі

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає