ІР офіс (УКРНОІВІ) видав свідоцтво про державну реєстрацію авторського права на твір – аранжування опери “Креонт” Дмитра Бортнянського.
Ініціаторами та організаторами реєстрації аранжування опери видатного класика української музики є народний артист України Герман Макаренко і музикознавиця, докторка мистецтвознавства Ольга Шуміліна. Їм також належать майнові права на аранжування відповідно до договорів-замовлення з авторами.
Автори, які створили аранжування, – Ольга Шадріна-Личак і Артем Рощенко. Створення аранжування опери стало можливим завдяки виявленій копії рукопису зазначеної опери.
“Твори українського композитора Дмитра Бортнянського перебувають у суспільному надбанні. Реєстрація авторського права на аранжування опери “Креонт” є важливим кроком для повернення цієї опери в новій творчій інтерпретації в український культурний контекст”, – наголосила директорка ІР офісу Олена Орлюк.
Зазначимо, що відомості про реєстрацію внесені до Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір та будуть опубліковані в офіційному електронному бюлетені «Авторське право і суміжні права» № 84 29 листопада 2024 року.
Після офіційного опублікування бюлетеня відомості про державну реєстрацію авторського права на аранжування опери «Креонт» Дмитра Бортнянського будуть доступні на офіційному вебсайті УКРНОІВІ.
Довідково:
Дмитро Бортнянський – український бароковий композитор, співак і диригент, який народився у 1751 році в українському місті Глухів. Свою першу оперу “Креонт” Дмитро Бортнянський написав у 25 років. Вона була створена в Італії і стала підсумком навчання у відомого італійського композитора Бальтасаре Ґалуппі. Прем’єра відбулась у Венеції в театрі Сан-Бенедетто у 1776 році. Однак рукописна партитура твору зникла і понад 200 років опера вважалася втраченою. Рукопис було знайдено в архіві бібліотеки Аджуда (Лісабон), де зберігаються музично-рукописні колекції португальського королівського двору.
Читайте також:
Як використовувати штучний інтелект без порушення IP права: рекомендації команди експертів
В Україні вперше зареєстровано авторське право на твори, до яких включені зображення, згенеровані ШІ
Коментарів немає