У штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у м. Женева, Швейцарська Конфедерація, відбулася 16-а сесія Комітету експертів Локарнського союзу.
До участі в сесії долучилися й представники українського IP офісу (УКРНОІВІ): начальник департаменту інформаційно-документального забезпечення Вікторія Грищенко та начальник відділу експертизи заявок на промислові зразки управління експертизи заявок на торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності Світлана Лещенко.
На сесії було піднято і обговорено багато нагальних питань. Зокрема, стосовно внесення до Міжнародної класифікації промислових зразків (Локарнська класифікація, МКПЗ) нових назв виробів, у яких втілені промислові зразки; зміни чи уточнення назв промислових зразків, які могли бути віднесені до декількох класів МКПЗ через широке тлумачення чи розмитий опис англійською та/чи французькою мовами; створення нових підкласів у існуючих класах тощо.
Найбільшу зацікавленість викликала дискусія з питання проведення експертизи у випадку, коли для отримання правової охорони заявка подавалася одночасно і на фізичний виріб, і на його цифровий аналог. Представники багатьох офісів з інтелектуальної власності різних країн світу долучилися до дискусії та поділилися досвідом роботи з такими заявками.
Стрімкий розвиток цифрового світу та метавсесвіту спонукає швидше реагувати на виклики, що постають перед експертами, які працюють з заявками на промислові зразки, що стосуються як фізичних, так і цифрових виробів. Тому дискусія, започаткована на 16-й сесії Комітету експертів, тільки поклала початок великій роботі з розробки нового бачення перетинів реального і віртуального світів під час проведення експертизи заявок на промислові зразки.
УКРНОІВІ активно долучається до такої дискусії і запрошуватиме до неї й широке коло громадськості сфери інтелектуальної власності України. Незабаром IP офіс ініціюватиме робочі обговорення, результати яких в подальшому ляжуть в основу формування позиції стосовно зазначених вище питань. Стежте за анонсами та готуйте свої пропозиції.
Читайте також:
Зустріч Україна-ЄС: як Україна взаємодіє з міжнародними партнерами в IP-сфері (відео)
Коментарів немає