Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Охорона авторського права і новітні цифрові технології: 43 сесія Постійного комітету ВОІВ з авторського права та суміжних прав
  21 Березня 2023 Коментарів немає Irena

  Охорона авторського права і новітні цифрові технології: 43 сесія Постійного комітету ВОІВ з авторського права та суміжних прав

   

  Серед іншого ВОІВ (WIPO) продовжує працювати над договором «Про охорону прав організацій мовлення» (SCCR/42/3). Документ має підвищити ефективність міжнародної системи охорони прав організацій мовлення. Про його положення йшлося на 43-й сесії Постійного комітету ВОІВ з авторського права та суміжних прав, в якій взяли участь представники ІР офісу.

   

  Зокрема в договорі йдеться про захист авторських прав в умовах технологічного прогресу для теле- і радіокомпаній. Теперішні технології дозволяють легко копіювати сигнали та порушувати права організацій мовлення, тож потрібні якісні інструменти контролю і захисту.

   

  Копії творів для збереження без згоди автора

   

  Також на сесії обговорили обмеження і винятки з авторського права для бібліотек і архівів, освітніх і науково-дослідних установ та осіб з обмеженими можливостями. Вже є розуміння, що такі обмеження слугуватимуть як суспільним інтересам, так і інтересам автора, творця або правовласника, забезпечать збереження світової культурної спадщини для подальшого використання, що інакше було б неможливим через втрату оригіналу.

   

  Вже розроблено відповідний посібник (SCCR/43/4), який сприятиме законодавчим і виконавчим органам держав-членів ВОІВ розглядати питання виготовлення копій творів з метою їх збереження, без згоди автора та без виплати винагороди. Крім того, планується розробка відповідних посібників щодо доступу для бібліотек, музеїв та архівів, а також освітніх та науково-дослідних установ.

   

  Авторське право і цифрове середовище

   

  Комітет провів аналіз авторського права, пов’язаного з цифровим середовищем (SCCR/43/7). За його результатами, однією з найбільших проблем серед авторів і виконавців є низький рівень винагороди при використанні цифрових сервісів. Композитори і художники з багатьох країн світу скаржаться на низький рівень прибутку від цифрових платформ, особливо тих, які використовують технологію потокового відтворення. Шляхи вирішення цієї проблеми будуть напрацьовані у майбутньому.

   

  43-тя сесія Постійного комітету ВОІВ з авторського права та суміжних прав завершилась 17.03.2023 року, наступна сесія Комітету відбудеться у листопаді 2023 року.

   

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає