Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • «Бізнес як зазвичай» вже неможливий: українська делегація на засіданні ВОІВ закликає посилити ізоляцію рф
  13 Березня 2023 Коментарів немає Alex

  «Бізнес як зазвичай» вже неможливий: українська делегація на засіданні ВОІВ закликає посилити ізоляцію рф

   

  Продовження роботи з росією у форматі «бізнес як зазвичай» вже неможливе і члени ВОІВ мають посилювати тиск на росію, як агресора, та домагатись ізоляції російської делегації. На цьому наголосили представники українського  ІР офісу, виступаючи на 43-й сесії Комітету ВОІВ (WIPO) із авторського права та суміжних прав (SCCR) у Женеві. 

   

  Зокрема, керівник групи радників ІР офісу Богдан Падучак у зверненні до головуючого, Секретаріату ВОІВ та делегацій-учасниць засідання зазначив, що повномасштабна війна змінила долю та переписала історію багатьох українських родин, змінила наші звичаї та традиції. Російська агресія вже має і матиме довготривалі негативні наслідки, зокрема у сфері ІВ.

   

  «Ми дуже раді долучитися до дискусій щодо обмежень та винятків з авторського права для бібліотек та архівів, для освітніх та науково-дослідних установ, для осіб з обмеженими можливостями; щодо захисту організацій мовлення. Але неприпустимо робити це з країною, яка порушила міжнародне право, вбиває мирне населення, руйнує культурну спадщину та інфраструктуру. Ми хотіли б подякувати всім членам ВОІВ, які постійно підтримують не тільки нас, але й самі демократичні принципи мирного розвитку. І ми вітаємо подальший прогрес в обговоренні проблемних питань та пошуку ефективних підходів до вирішення проблем, які ще не вирішені під час поточних дискусій в рамках SCCR», — акцентував Богдан Падучак.

   

  Керівник групи радників ІР офісу Богдан Падучак звернувся до головуючого SCCR, Секретаріату ВОІВ та делегацій-учасниць.

   

   

  Попри спроби представників росії зашкодити іншим делегаціям оголосити заяви на підтримку України, вони все ж прозвучали. На підтримку позиції України виступили представники делегацій: Польщі – від імені країн Регіональної групи Центральної Європи та Балтії; Швейцарії – від імені країн Групи Б; Швеції – від імені Європейського Союзу та його країн-членів.

   

  Також на засіданні 43-ї сесії Комітету ВОІВ з авторського права та суміжних прав (SCCR) обговорили проєкт Порядку денного 43-ї сесії Постійного комітету по авторському праву і суміжним правам. Він, зокрема, передбачає:

   

  • розгляд та обговорення охорони прав організацій мовлення;
  • обмеження та винятків для бібліотек та архівів, а також для навчальних, науково-дослідницьких закладів та осіб з обмеженими можливостями;
  • розгляд пропозицій щодо проведення дослідження у сфері використання авторського права у цифровому середовищі;
  • обговорення зміцнення охорони прав режисерів-постановників на міжнародному рівні та прав на винагороду за видачу творів у публічних бібліотеках тощо.

   

  Участь українських представників у сесіях Постійного комітету надає нашим фахівцям можливість долучатися до обговорення актуальних питань у сфері авторського права і суміжних прав. Це важливо для вдосконалення українського законодавства з урахуванням вимог міжнародних договорів і суспільних тенденцій та гармонізації діяльності державної системи правової охорони інтелектуальної власності з діяльністю ВОІВ

   

  43 сесія Комітету ВОІВ з авторського права та суміжних прав (SCCR) проходить у Женеві, Швейцарська Конфедерація, 13-17 березня 2023 року. 

   

   

  Також по темі:

   

  Alex
  Alex
  administrator

  Коментарів немає