Очільниця ІР офісу Олена Орлюк та заступниця директора ІР офісу Любов Майданик 13-14 травня 2024 року відвідали з робочим візитом Інститут інновацій та конкуренції імені Макса Планка у Мюнхені (Німеччина).
Керівництво національного відомства долучилося до роботи круглого столу «Відкриваємо дані для досліджень про Україну», організованого Інститутом, а також взяло участь у низці неформальних робочих зустрічей щодо поглиблення двостороннього співробітництва між Інститутом інновацій та конкуренції імені Макса Планка та ІР офісом у питаннях правової охорони інтелектуальної власності та захисту ІР прав в Україні.
Під час виступу на круглому столі Олена Орлюк наголосила на інтенсивності інноваційного прогресу та технологічного розвитку.
Використання новітніх технологій та технологій штучного інтелекту вже є топ-трендом. За словами очільниці IP офісу, Україна також докладає всіх зусиль, щоб не відставати від світових інноваційних трендів, навіть попри агресивну війну, яку росія веде проти України, та яка має вкрай негативний вплив на функціонування та розвиток української економіки.
«Попри всі проблеми та виклики, український бізнес продовжує працювати, адаптуватися до складних реалій, шукати нові ідеї для реалізації та масштабування своїх проєктів, наповнювати економіку необхідною високотехнологічною продукцією, шукати шляхи виходу на нові ринки», – зазначила Олена Орлюк.
За її словами, сьогодні велика кількість українських компаній розробляють сучасні технічні рішення в таких ключових сферах як DefenseTech, MedTech, IT та AI. Це допомагає прискорювати глобальний інноваційний розвиток та зміцнювати оборонний потенціал і економіку нашої країни в умовах війни, ставлячи в пріоритет збереження життів наших військових та запобігання шкоди цивільному населенню.
Також Олена Орлюк розповіла про інституційне становлення українського ІР офісу, його візію та плани розвитку, а також останні напрацьовані документи, серед яких:
Окремо було акцентовано на Національній стратегії розвитку ІР сфери 2030, над якою працюють національні та іноземні експерти та роль ІР офісу у цьому процесі.
Любов Майданик поділилася з учасниками круглого столу деталями співробітництва українського відомства з інституціями ЄС в IP сфері іта навела основні статистичні дані надходжень заявок на об’єкти інтелектуальної власності та видачі охоронних документів ІР офісом. Зокрема, вона зазначила, що відносно показників 2022 року сумарна кількість заявок на об’єкти промислової власності у 2023 році зросла на 47,6%. Винаходи демонструють зростання у 5,5%, корисні моделі – 47,4%, промислові зразки – 34,8%, торговельні марки – більш ніж 55,4%.
Спікерка також розповіла про онлайн сервіси та інтерактивні інформаційно-довідкові системи ІР офісу та міжнародні інструменти, з якими активно взаємодіє національне IP відомство. Зокрема йшлося про Глобальну базу даних брендів та Глобальну базу даних промислових зразків. Ці бази даних регулярно оновлюються та містять актуальну інформацію, зокрема й про українську документацію.
Любов Майданик акцентувала на тому, що через умови воєнного часу деяка інформація в українських реєстрах обмежується з міркувань безпеки.
Довідково:
Захід проводився Інститутом інновацій та конкуренції імені Макса Планка з метою посилення досліджень про Україну, збору та вивчення повних даних в інноваційному циклі: від освіти та науки до винаходів, інновацій, малого і середнього бізнесу та промисловості.
Учасники круглого столу шукали відповіді на запитання, які виникають при систематичному вивченні публічних даних задля синергії співпраці з власниками даних та можливими спільними дослідницькими групами з українськими експертами.
Читайте також:
Коментарів немає