Пропонуємо ознайомитися з буклетом, який містить статистику щодо надходження та реєстрації об’єктів промислової власності, авторського права, а також аналіз винахідницької діяльності національних заявників та активності бізнесу в Україні за 9 місяців 2024 року.
Попри те, що російське вторгнення триває, спричинюючи руйнування інфраструктури, відтік населення та гуманітарну кризу, сфера інтелектуальної власності продовжує активний етап відновлення та має певні успіхи.
Зокрема, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, за 9 місяців 2024-го зафіксовано збільшення показників надходження та реєстрації об’єктів промислової власності (ОПВ).
Загалом було подано 23 604 заявки (+0,1%) на ОПВ, з них:
Загальна кількість реєстрацій ОПВ за 9 місяців зросла на 10,4% та складає 15 222, з яких:
Кількість поданих заявок на винаходи впродовж звітного періоду стабільно тримається на одному рівні відносно попередніх воєнних років.
Усього було подано 1920 заявок на винаходи, з яких:
За 9 місяців поточного року загальна кількість заявок на винаходи від іноземних заявників зменшилася на 8,9% (порівняно з відповідним періодом минулого року). Лідерами у поданні заявок продовжують залишатись США, Велика Британія, Німеччина та Швейцарія. Водночас кількість заявок, поданих з таких країн, як Бельгія (+68,2%) та Китай (+33,3%), значно зросла.
За підсумками 9 місяців 2024 року показник надходження заявок на корисні моделі демонструє зростання (+9,3%) за рахунок збільшення кількості заявок від національних заявників – 2689 (+10,0%). Проте серед іноземних заявників корисні моделі не мають популярності: всього було подано 52 заявки.
Після спаду у 2022-го року кількість поданих заявок на промислові зразки від національних заявників поступово зросла та становить 751 (+1,1%). Частка заявок від іноземних заявників, як і в попередні роки, є незначною – 8,4%.
За 9 місяців цього року за Гаазькою угодою про міжнародну реєстрацію промислових зразків Міжнародним бюро ВОІВ опубліковано інформацію про 341 міжнародну реєстрацію із зазначенням України для надання правового захисту.
Показники надходження заявок за національною процедурою на торговельні марки значним чином не змінилися: загалом маємо 18 123 заявки.
Серед іноземних заявників лідерство у поданні заявок на торговельні марки за національною процедурою продовжують утримувати США, Швейцарія та Кіпр.
Впродовж останніх трьох років відбувається поступове зниження кількості заявок, що надійшли за Мадридською системою. Так, за 9 місяців 2024 року маємо 3856 заявок (-8,6%).
На міжнародну реєстрацію за Мадридською системою найбільше заявок надійшло з таких країн:
Можна відзначити деяке зменшення кількості заявок на договори, які стосуються права автора на твір, – 289 (-5,9%). Проте кількість поданих заявок на реєстрацію авторського права на твір зросла та становить 7935 (+14,5%).
Загалом у сфері авторського права спостерігаються позитивні тенденції, що може свідчити не тільки про підвищення креативної активності, а й про розвиток цифрових платформ і сервісів, де також важливо захищати права авторів від неправомірного використання.
Зверніть увагу: відтворення або використання аналітично-статистичних матеріалів можливе лише із зазначенням джерела запозичення інформації або з посиланням на вебсайт ІР офісу.
Читайте також:
Інтелектуальна власність у цифрах: діяльність за перший квартал 2024 року
Інтелектуальна власність у цифрах: головні тенденції за рік
Коментарів немає