Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Міжрегіональний семінар ВОІВ: український IP офіс поділився досвідом щодо адаптації комунікаційного контенту для різних аудиторій
    13 Грудня 2024 Коментарів немає Irena

    Міжрегіональний семінар ВОІВ: український IP офіс поділився досвідом щодо адаптації комунікаційного контенту для різних аудиторій

     

    Яким є новий стратегічний підхід Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) до комунікацій? Як можна комунікувати про інтелектуальну власність за допомогою сторітелінгу? Якими мають бути ефективні стратегії в соціальних мережах та чому важливо оптимізовувати контент для пошукових систем? 

     

    Ці та інші питання були обговорені під час Міжрегіонального онлайн-семінару для координаторів з питань комунікації в IP офісах “Комунікація заради впливу”, організованого ВОІВ для країн з перехідною та розвиненою економікою (TDC). Участь у заході взяли представниці Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс).

     

    Модераторкою вебінару виступила Віраг Халганд, керівниця Секції країн CEBS та країн Середземномор’я Відділу TDC.

     

    Відкриваючи захід, Директор Відділу TDC ВОІВ Хабіп Асан наголосив на важливості закладення фундаменту для глибоких дискусій, стратегічних рекомендацій та практичних навичок щодо глобальних комунікацій в IP сфері, зазначивши:

     

    “Цей семінар демонструє відданість ВОІВ справі сприяння динамічному діалогу між державами-членами, зміцнення комунікаційного потенціалу та подальшої інтеграції інтелектуальної власності в суспільну свідомість. Об’єднавши учасників з різних регіонів, ми посилюємо важливу роль IP у стимулюванні розвитку та забезпеченні того, щоб наш колективний голос ефективніше резонував у сучасному мінливому комунікаційному ландшафті”.

     

    Також він висловив вдячність усім доповідачам, учасникам дискусій та представникам IP відомств України, Іспанії, Казахстану, Великої Британії, Словаччини та Киргизстану, – які поділилися досвідом національних відомств своїх країн.

     

    “Разом ми будуємо сильнішу, більш інклюзивну комунікаційну мережу, яка сприяє інноваціям та творчості. Використовуючи наш колективний досвід, ми гарантуємо, що інтелектуальна власність і надалі слугуватиме наріжним каменем сталого зростання та загального процвітання в усьому світі”, – резюмував Директор Відділу TDC ВОІВ.

     

    Зокрема, досвідом УКРНОІВІ щодо адаптації комунікаційного контенту для різних аудиторій поділилися:

     

    • Христина Пошелюжна,

    начальниця управління стратегічних комунікацій;

     

    • Марина Гепенко,

    провідний професіонал з інтелектуальної власності відділу співробітництва з ВОІВ та іншими міжнародними організаціями департаменту міжнародного співробітництва.

     

    Марина Гепенко подякувала керівництву Відділу TDC ВОІВ за надану можливість поділитися досвідом українського IP офісу для такої широкої аудиторії та за підтримку української IP сфери.

     

    Спікерка наголосила на важливості комунікації та конструктивного діалогу між стейкхолдерами IP сфери й зазначила, що забезпечення діяльності УКРНОІВІ, як професійної платформи для комунікацій правовласників, бізнесу, креативних індустрій та інших стейкхолдерів IP сфери, є одним із стратегічних напрямів діяльності IP офісу відповідно до Стратегічного плану розвитку УКРНОІВІ на 2024 – 2028 роки. Питання адаптації комунікаційного контенту до різних категорій користувачів досить комплексне й корелюється з візією, місією, структурою та функціями IP офісу.

     

    Марина Гепенко акцентувала на тому, що підхід до комунікацій застосовується з урахуванням національного або іноземного аспекту та зосередилася у своїй презентації на адаптації комунікаційного контенту для основних міжнародних партнерів, серед яких:

     

    • Всесвітня організація інтелектуальної власності,
    • Відомство з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO),
    • Європейське патентне відомство (EPO),
    • Програма розвитку комерційного права CLDP,
    • Міжнародна асоціація торговельних марок INTA,
    • ECTA,
    • Мережа по боротьбі з підробками REACT,
    • Міжнародна літературно-мистецька асоціація ALAI та інші.

     

    “Український IP офіс збільшує свою присутність в англомовному просторі. Ми адаптуємо новини для англомовної аудиторії через англомовну сторінку вебсайту. Ці новини публікуються з адаптованим коротким змістом на сторінці в LinkedIn. Ця соціальна мережа не надто популярна в Україні, але ми розвиваємо її на перспективу”, – зазначила Марина Гепенко.

     

    Христина Пошелюжна зосередилася на адаптації контенту для основних аудиторій з урахуванням національного аспекту: IP професіоналів, винахідників, науковців, представників креативних індустрій, школярів та підлітків, бізнесу, медіа.

     

    “Одним із наших найуспішніших кейсів з адаптації контенту стала інформаційна кампанія ANTI-PIRACY: BOOKS, яка проходила впродовж трьох місяців та проводилась Центром спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності. В межах кампанії публікувалися різні типи контенту, представники УКРНОІВІ брали участь у просвітницьких заходах, долучали до кампанії блогерів і навіть запустили флешмоб серед тих, хто читає оригінальні книги. Лише в Instagram інформаційна кампанія охопила майже 17 тисяч профілів”, – зазначила очільниця управління стратегічних комунікацій українського IP офісу.

     

    Також вона розповіла про World IP Day 2024. Український IP офіс присвятив цьому дню шість подій на різну тематику і для різних аудиторій, які відбувалися впродовж тижня:

     

    • два просвітницькі заходи від IP Academy та TISC;

     

    • захід щодо протидії контрафактній продукції у книговидавництві;

     

    • форум з питань правозастосування, під час якого було обговорено ефективні судові та позасудові способи захисту прав інтелектуальної власності;

     

    • презентовано діяльність National IP&Innovations Hub та концепт проєкту Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності на період до 2030 року.

     

    Усі події були присвячені Цілям сталого розвитку ООН – темі World IP Day, яку обрала ВОІВ. Долучаючись до кампанії ВОІВ, український IPF офіс вирішив дослідити питання інтелектуальної власності та Цілей сталого розвитку в контексті війни, яка надає стійким істинам нового змісту.

     

    Читайте також:

     

    CDIP: росія має відповісти за втрати української системи інтелектуальної власності, – представник IP офісу під час Комітету ВОІВ

     

    Гармонізація української IP системи зі стандартами ЄС: підсумки візиту делегації УКРНОІВІ до EUIPO

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає