Як розвиватиметься та функціонуватиме сфера інтелектуальної власності ЄС у найближчій перспективі? Як наступне покоління проєктів в рамках нового Стратегічного плану Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) зміцнюватиме європейське співробітництво? Як зміняться підходи до реєстрації торговельних марок і промислових дизайнів з використанням новітніх технологій та з урахуванням дії оновленого правового регулювання, яке набуває чинності?
Ці та інші питання були розглянуті під час серії Координаційних зустрічей (Liaison Meetings) щодо обговорення питань співробітництва, торговельних марок та промислових дизайнів, які відбулися з 31 березня до 2 квітня 2025 року в штаб-квартирі EUIPO (м. Аліканте, Іспанія).
Liaison Meetings зібрали понад 150 представників національних відомств Європи, асоціацій користувачів та міжнародних інституцій.
Участь у заході взяла делегація Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ):
Представники УКРНОІВІ вперше взяли участь у Liaison Meetings в офлайн форматі. Це стало ще одним кроком до поглиблення співпраці з європейською спільнотою у сфері інтелектуальної власності.
Зустрічі Liaison Meetings є ключовою платформою для обговорення технічних питань, останніх змін у законодавстві та практиці правозастосування. Вони проводяться двічі на рік у трьох форматах: з питань співробітництва, торговельних марок і промислових дизайнів. Цьогорічні дискусії були сфокусовані на імплементації Стратегічного плану EUIPO 2030, формуванні більш інклюзивної та сталої системи інтелектуальної власності, зокрема міжнародного альянсу у сфері інтелектуальної власності (IP Alliance), а також на наступних етапах Європейських проєктів співпраці.
Однією з важливих тем стало використання штучного інтелекту в процедурах експертизи та його вплив на взаємодію зі стейкхолдерами. Також було обговорено реформу законодавства ЄС у сфері промислових дизайнів, яка має суттєво змінити підхід до їх реєстрації та правозастосування.
Для УКРНОІВІ участь у Liaison Meeting є важливою можливістю долучитися до європейського діалогу, обмінятися досвідом та розширити співпрацю в рамках Європейської мережі інтелектуальної власності (EUIPN). Обговорення питань боротьби з підробками, удосконалення процедур реєстрації об’єктів інтелектуальної власності та цифровізації процесів є особливо актуальними для України, яка активно розвиває власну систему інтелектуальної власності відповідно до європейських стандартів.
Зустрічі Liaison Meetings мають практичний вплив на діяльність EUIPO, адже сприяють виробленню рішень, які згодом ухвалюються керівним органом EUIPO. Учасники мають змогу безпосередньо впливати на стратегічні рішення, пропонуючи ініціативи та вдосконалення в сфері інтелектуальної власності.
Участь УКРНОІВІ у цій серії заходів підкреслює прагнення України до інтеграції в європейську систему інтелектуальної власності, посилення міжнародної взаємодії та обміну кращими практиками. На цьому наголосив Богдан Падучак.
“Liaison Meetings – це не просто технічні обговорення, а стратегічний майданчик для формування майбутнього системи інтелектуальної власності в Європі. Для України участь у таких зустрічах є важливою можливістю бути в центрі міжнародного діалогу та адаптувати найкращі європейські практики в українську систему інтелектуальною власності на шляху до набуття Україною повноправного членства в ЄС. Важливо, що Україна не лише переймає досвід, а й стає активним учасником Team Europe у сфері інтелектуальної власності”, – прокоментував перший заступник директора УКРНОІВІ.
Photo: EUIPO
Читайте також:
Коментарів немає