Інтелектуальна власність — це реальний бізнес-інструмент, який здатний приносити прибуток і залучати інвестиції. Важливість охорони ІР для успішної комерціалізації розробок обговорювали під час панельної дискусії, організованої TISC КАІ.
У заході взяли участь експерти сфери інтелектуальної власності, науковці, правники, дослідники та інноватори. Увагу зосередили на практичних кейсах, інструментах, які реально допомагають втілити ідеї у життя і впровадити рішення для налагодження партнерства між наукою та бізнесом.
Обговорили такі теми:
Комерціалізація ідеї залежить від розуміння і використання всіх наявних механізмів, – наголосив заступник директора IP офісу Ігор Паренчук:
“Інтелектуальна власність має розглядатися як бізнес-актив, здатний залучати інвестиції й створювати реальний прибуток. Для ефективного просування інновацій на ринок важливо не лише мати технічне рішення, але й чітко розуміти правові й організаційні механізми його комерціалізації. Потрібен перехід до моделі, в якій наукові розробки одразу оцінюються з погляду їхнього ринкового потенціалу та можливості масштабування. Це і є основа сталого інноваційного розвитку країни”.
Про роль мережі TISC для інноваторів і їх діяльності розповіла професіоналка з інноваційної діяльності IP офісу Юліана Зух-Кіпріянова:
“Мережа TISC грає ключову роль у підтримці інноваторів на шляху від ідеї до ринку. Ми надаємо доступ до інформації щодо охорони прав на IP обʼєкти, допомагаємо з практичними аспектами комерціалізації технологій. Це дозволяє значно знижувати ризики та забезпечувати більшу впевненість інвесторів у перспективності продукту”.
Також до обговорення долучились:
— Катерина Олійник, партнерка АО ARZINGER, патентна повірена;
— Тетяна Бундз, співзасновниця стартапу ALOF і сервісу NOWL;
— Костянтин Зеров, адвокат у сфері інтелектуальної власності;
— Сергій Гнатюк, проректор з наукових досліджень та трансферу технологій ДУ КАІ.
Модератором дискусії виступила Валерія Філінович, д.ю.н., доцентка кафедри цивільного права і процесу юридичного факультету ДУ “Київський авіаційний інститут”, очільниця TISC на базі КАІ.
Через повітряну тривогу завершувати дискусію довелось в укритті
Представники мережі TISC, зокрема TISC Київського авіаційного інституту, продовжують виконувати важливу роль у підтримці інноваторів, надаючи необхідні інструменти та знання для розвитку технологій та їх виходу на ринок. Такий підхід сприяє створенню сприятливого середовища для інновацій і дає реальні перспективи для розвитку економіки країни.
Фото: Київський авіаційний інститут.
Читайте також:
Луцький національний технічний університет приєднався до національної мережі IP&I хабів
Про медичні інновації, біоетику і штучний інтелект: відео вебінару Talking about my idea
Коментарів немає