Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Вступ України до ЄС: впровадження європейського законодавства про комерційну таємницю, – обговорення в УКРНОІВІ
    18 Квітня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Вступ України до ЄС: впровадження європейського законодавства про комерційну таємницю, – обговорення в УКРНОІВІ

     

    16 квітня 2025 року в Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) відбулося міжвідомче обговорення проєкту Закону України “Про захист комерційних таємниць”, який розроблено задля імплементації положень Директиви ЄС 2016/943 від 8 червня 2016 року про захист нерозкритих ноу-хау та бізнес інформації (комерційних таємниць) від неправомірного отримання, використання та розкриття.

     

    Захід проведено з метою реалізації Плану заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2025 року № 300. Захід відбувався в гібридному форматі.

     

    Богдан Падучак і Микола Потоцький

     

    Модерували дискусію Богдан Падучак, перший заступник директора УКРНОІВІ, та Микола Потоцький, заступник директора УКРНОІВІ.

     

    Активну участь в обговоренні взяли:

     

    • Світлана Терещенко, заступник Міністра юстиції України;

     

    • Сергій Шершун, державний уповноважений Антимонопольного комітету України;

     

    • Ігор Бенедисюк, секретар судової палати для розгляду справ щодо захисту прав інтелектуальної власності‚ а також пов’язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду;

     

    • Костянтин Овчаров, представник Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України.

     

    Микола Гора й Ігор Бенедисюк

     

    До обговорення також доєдналися представники органів державної влади, судової системи та наукової спільноти.

     

    Офлайн (з приміщення УКРНОІВІ) участь у заході взяли:

     

    • Микола Гора, керівник експертної групи з питань аграрної політики, захисту прав споживачів і технічного регулювання Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України;

     

    • Інна Шатова, заступниця начальника управління інтелектуальної власності та інновацій – начальниця відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності Мінекономіки;

     

    • Олександр Дорошенко, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України;

     

    • Анатолій Кодинець, завідувач кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права ННІП КНУ імені Тараса Шевченка.

     

    Олександр Дорошенко, Анатолій Кодинець та Інна Шатова

     

    Онлайн також долучилися:

     

    • Дмитро Гузій, в.о. начальника управління інтелектуальної власності та інновацій Міністерства економіки України;

     

    • Юлія Головко, начальник управління розслідувань недобросовісної конкуренції АМК України;

     

    • Олеся Лукомська, начальник управління аналітичної та правової роботи КГС ВС;

     

    • Дмитро Лашин, головний спеціаліст Департаменту права Європейського Союзу Міністерства юстиції України;

     

    • Юрій Капіца, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України.

     

    Проєкт Закону розроблено спільними зусиллями УКРНОІВІ, Мінекономіки, Мін’юсту, АМКУ, Верховного Суду, НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, Кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права ННІП КНУ імені Тараса Шевченка.

     

    Консолідований за результатами обговорення та актуалізований проєкт закону буде надіслано міжнародним експертам проєкту ЄС “EU4IP: Зміцнення прав інтелектуальної власності в Україні та Молдові”, що фінансується Європейським Союзом та реалізується Відомством з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO), для аналізу та надання коментарів.

     

    “Це перший проєкт Закону у сфері інтелектуальної власності щодо впровадження європейського законодавства на шляху вступу України до ЄС, який буде надіслано міжнародним експертам проєкту EU4IP. Це свідчить про посилення наших зусиль щодо наближення національного законодавства та практик до стандартів ЄС. У той же час, ми говоримо не лише про транспонування норм ЄС, а й про створення дієвих правових механізмів, які працюватимуть на практиці – для бізнесу, інноваторів та суспільства”, – зазначив Богдан Падучак.

     

    Учасники обговорення висловили змістовні коментарі та пропозиції до підготовленого проєкту та підтвердили необхідність продовження якісного та оперативного приведення національного законодавства у сфері інтелектуальної власності у відповідність праву ЄС.

     

    “Комерційна таємниця в Україні не захищалась з достатньою ефективністю. ІР офіс переконаний: з імплементацією Директиви ЄС 2016/943 в законодавство України національний бізнес отримає сучасні європейські інструменти захисту комерційної таємниці, що загалом підвищить стандарти захисту прав в Україні. Розроблені пропозиції стосуватимуться діяльності ключових публічних інституцій та бізнесу, що обумовило консолідацію зусиль усіх стейкхолдерів під час цієї важливої роботи”, – зауважив Микола Потоцький.

     

    Надалі, фіналізований проєкт закону буде направлений до Європейської Комісії до липня 2025 року для отримання рекомендацій та/або зауважень, як передбачено пунктом 93 Плану заходів.

     

    Читайте також:

     

    Сфера інтелектуальної власності — лідер у виконанні Україною зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС

     

    EU-UA: Скринінг відповідності законодавства України праву ЄС в IP сфері – у фокусі уваги промислова власність та правозастосування

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає