Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • IP для освіти: серія просвітницьких заходів IP офісу для науковців, студентів, учнів та їхніх викладачів
    06 Травня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    IP для освіти: серія просвітницьких заходів IP офісу для науковців, студентів, учнів та їхніх викладачів

     

    Від профорієнтаційних зустрічей – до міжнародних дискусійних платформ, де презентували нові підходи підтримки авторів, винахідників і стартапів.

     

    Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс) продовжує проводити просвітницькі заходи в навчальних закладах та наукових установах. Їх мета – раннє формування культури інтелектуальної власності як основи для інноваційного розвитку країни.

     

    Хакатон інноваційних рішень в Ірпені

     

    Про інтелектуальну власність як інструмент підтримки інноваційної діяльності говорили під час учнівського хакатону в Ірпінському ліцеї інноваційних технологій (ІЛІТ). Захід, присвячений інноваціям, об’єднав понад 10 міжшкільних команд Ірпінської громади, які працювали над прикладними рішеннями для нагальних соціальних і технічних проблем.

     

    Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) ІР офісу, наголосила на тому, як важливо сформувати правову стратегію у проєктах, що мають перспективу практичного впровадження:

     

    “Ідеї, які народжуються в таких освітніх ініціативах, заслуговують на увагу з погляду подальшої реалізації, масштабування та охорони. Формування культури інтелектуальної власності має починатися ще на рівні шкільної освіти – саме тут зароджуються майбутні технології і стартапи. Завдання УКРНОІВІ – надати інноваторам дієві інструменти для перетворення ідеї на захищене рішення з ринковим потенціалом”.

     

    Учасники Хакатону інноваційних рішень. Фото: ІЛІТ

     

    Вебінар в УкрІНТЕІ: можливості для інноваторів

     

    Про інструменти підтримки інноваторів говорили на вебінарі “Від інноваційної ідеї до комерціалізації: можливості ІР офісу, National IP&Innovations Hub та мережі TISC. Захід, який зібрав 77 представників наукових установ, стартапів та бізнесу, організував Український інститут науково-технічної експертизи та інформації (УкрІНТЕІ).

     

     

    Представниця IP офісу Анастасія Ярмолюк розповіла про можливості Національного IP&I хабу та роль мережі TISC у трансформації ідей в технологічні продукти:

     

    Мережа TISC є стратегічним інструментом для розвитку національної інноваційної екосистеми. Наше завдання – надати авторам, винахідникам і стартапам доступ до професійних консультацій, патентної інформації та інструментів охорони прав інтелектуальної власності на всіх етапах створення інноваційного продукту. Розбудова мережі TISC сприяє підвищенню конкурентоспроможності українських розробок, забезпечуючи їхній ефективний захист, комерціалізацію та інтеграцію у глобальні технологічні ринки”.

     

    Детальніше – в презентації Анастасії Ярмолюк:

    “Світове кафе” в Полтавській політехніці

     

    Використання міжнародних та національних патентних баз даних, інструменти пошуку за IPC-класифікацією, особливості аналізу патентного ландшафту для стартапів і наукових розробок обговорювали під час заходу “Світове кафе”, організованого Національним університетом “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” (НУПП) у співпраці з міжнародними партнерами.

     

    Юліана Зух-Кіпріянова, професіоналка з інноваційної діяльності відділу розвитку мережі TISC ІР офісу, зосередила увагу на сучасних підходах до охорони прав ІР в Україні, ролі Центру медіації та посередництва, Апеляційної палати, Центру спостережень IPR, а також розвитку альтернативного вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності.

     

    Детальніше – в презентації Юліани Зух (англійською мовою):

    Ігор Шевченко, заступник начальника відділу аналізу інноваційної діяльності та патентної інформації ІР офісу, представив окрему презентацію щодо доступу до патентної інформації та особливостей патентного пошуку.

     

    Детальніше – в презентації Ігоря Шевченка:

    День кар’єри Навчально-наукового інституту права СумДУ

     

    Про підтримку авторів та інноваторів говорили на першому етапі онлайн-заходу “День кар’єри”, організованому ННІ права Сумського державного університету (СумДУ).

     

    Перед студентами виступила представниця IP офісу Юліана Зух-Кіпріянова, яка окреслила:

     

    • роль УКРНОІВІ як сучасного національного хабу підтримки авторів, винахідників та креаторів за принципом “єдиного вікна” і особливості його місії в реформованій системі інтелектуальної власності України;

     

    • важливість розуміння міжнародних стандартів у сфері інтелектуальної власності (зокрема практик WIPO та Європейського патентного відомства) для професійної діяльності у сфері IP;

     

    • очікування від майбутніх фахівців інтелектуальної власності, зокрема фокус на аналітичних навичках, цифровій грамотності, знанні англійської мови та готовності працювати в умовах змін і постійного розвитку;

     

    • типові помилки під час пошуку першого місця роботи та ключові поради для успішного старту кар’єри.

     

    Усі виступи об’єднала спільна ідея: необхідність раннього формування культури інтелектуальної власності як основи для інноваційного розвитку країни.

     

     

    Робота ІР офісу з навчальними закладами усіх рівнів в Україні є елементом системної роботи з популяризації інтелектуальної власності серед молоді, розвитку регіональної інноваційної екосистеми та підтримки ініціатив, що формують правову обізнаність у сфері технологій, науки і підприємництва.

     

    Читайте також:

     

    Як створити стартап в українському закладі вищої освіти: покрокова інструкція від IP офісу

     

    Чому IP освіта є однією з найперспективніших у ХХІ столітті: інтерв’ю з професоркою УДУНТ Наталією Корогод

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає