Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Патентна експертиза у сфері охорони здоров’я: представниця УКРНОІВІ поділилася українським досвід на міжнародному вебінарі ВООЗ
    03 Липня 2025 Коментарів немає Олексенко Олексій

    Патентна експертиза у сфері охорони здоров’я: представниця УКРНОІВІ поділилася українським досвід на міжнародному вебінарі ВООЗ

     

    30 червня та 1 липня 2025 року відбувся міжнародний вебінар “Патентна експертиза з точки зору громадського здоров’я”, організований Секретаріатом Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Регіональним бюро ВООЗ у Африці та Програмою розвитку ООН (ПРООН) у співпраці з Відомством інтелектуальної власності Єгипту (EGIPA).

     

    Україну на заході представила Олена Данилова, заступниця начальника управління експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії напівпровідникових виробів Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ). До вебінару також долучилися експерти відділу хімічних технологій УКРНОІВІ, які взяли участь в обговореннях.

     

    У своїй доповіді Олена Данилова поділилася українським досвідом проведення кваліфікаційної експертизи об’єктів у сфері охорони здоров’я, зокрема особливостями розгляду заявок на винаходи, що стосуються лікарських засобів і медичних технологій. Її виступ став вагомим внеском у фахову дискусію, яка охоплювала ключові аспекти патентної експертизи в контексті забезпечення доступу до медичних продуктів.

     

    Основною метою вебінару було посилення спроможності держав-членів проводити якісну патентну експертизу об’єктів медичного призначення, особливо в країнах з низьким та середнім рівнем доходу. Учасники обговорили важливість зменшення кількості видачі необґрунтованих патентів як інструменту забезпечення доступності лікарських засобів, а також можливості створення глобальної мережі патентних експертів для постійного обміну знаннями.

     

    У заході взяли участь представники ВООЗ, ПРООН, офісів інтелектуальної власності різних країн та експертних громадських організацій.

     

    Проведення таких навчальних ініціатив відповідає положенням Глобальної стратегії ВООЗ щодо громадського здоров’я, інновацій та інтелектуальної власності (GSPA-PHI) і є частиною системної технічної підтримки, яку ВООЗ надає на запит країн-учасниць.

     

    Організатори очікують на продовження цієї навчальної програми, що сприятиме підвищенню якості патентної експертизи у сфері охорони здоров’я та зміцненню національних систем охорони прав інтелектуальної власності з урахуванням потреб суспільства.

     

    Читайте також:

     

    Сертифікат додаткової охорони прав на винахід: новий Порядок набрав чинності

     

    Річний звіт УКРНОІВІ-2024: євроінтеграція та інноваційний розвиток

     

    Олексенко Олексій
    Олексенко Олексій
    administrator

    Коментарів немає