У грудні 2023 року українська делегація за участі представників Міністерства економіки України та ІР офісу взяла участь у роботі 11-ї сесії Комітету зі стандартів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), яка відбулась у м. Женева, Швейцарська Конфедерація.
Український ІР офіс у штаб-квартирі ВОІВ був представлений провідним експертом відділу контролю якості та удосконалення експертизи заявок департаменту експертизи заявок на об’єкти промислової власності ІР офісу Антоніною Краузе та провідним професіоналом з інтелектуальної власності відділу патентної інформації, документації та стандартизації департаменту інформаційно-документального забезпечення Надією Коломієць (на фото зверху).
До роботи засідання в онлайн-форматі долучилися:
“Український IP офіс бере активну участь у гармонізації практик та координації діяльності з провідними національними та регіональними IP відомствами світу, адже питання стандартизації IP адміністрування в умовах глобалізаційних трендів неможливо переоцінити. Успішна сертифікація системи менеджменту якості нашого IP офісу за стандартом ISO 9001:2015 та виконання функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи є підтвердженням нашої відданості цілям стандартизації. Ми розуміємо, що це не лише стратегічний курс, але і наш внесок у підвищення статусу та довіри до інноваційного потенціалу України на світовій арені”, – зазначив Богдан Падучак, перший заступник Директора IP офісу.
Богдан Падучак
Делегація ІР офісу ознайомилася з новаціями та перспективними напрямами діяльності у сфері патентної інформації, документації та стандартизації. Це сприятиме подальшому впровадженню міжнародних стандартів, і як наслідок – покращенню інноваційного іміджу України.
Крім того, учасники засідання ознайомилися з інформацією щодо технічного співробітництва та технічної підтримки, зокрема зі звітом Міжнародного бюро щодо надання відомствам промислової власності технічних консультаційних послуг та допомоги в зміцненні потенціалу в рамках мандата Комітету, розробкою загальних програмних продуктів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для використання в відомствах, та з сумісними технічними проєктами відомств.
Порядок денний передбачав звіти про хід роботи цільових груп. Оновлений перелік членів цільових груп розміщений на сайті ВОІВ за посиланням.
Учасники засідання заслухали інформацію щодо розробки стандартів ВОІВ:
Фото: WIPO
Розглянули стандарти ВОІВ та ознайомилися з презентаціями щодо їх впровадження та застосування патентними відомствами, а також з можливістю перегляду деяких стандартів:
На сесії також розглядалось питання політики та діяльності, пов’язаної з даними про ІВ, інформаційною системою та інформаційними послугами, а саме:
› стратегії та політика відомств ІВ в галузі ІКТ та цифрового перетворення;
› рекомендації щодо управління в галузі ІКТ та ІВ;
› глобальний ідентифікатор для фізичних та юридичних осіб;
› пропоновані рекомендації щодо правил обміну даними;
› пропозиція щодо створення глобальної платформи для зручності обміну інформацією про ІВ;
› пропонований проєкт запитальника для проведення дослідження практики застосування стандарту ВОІВ ST.91;
› звіт щодо річних технічних звітів (РТЗ) Відомств інтелектуальної власності за 2022 рік.
Наступна сесія Комітету зі стандартів ВОІВ запланована на вересень 2024 року.
Читайте також:
Для українських користувачів продовжено безкоштовний доступ до сервісу ASPI до кінця 2024 року
Про запровадження нової версії міжнародної патентної класифікації у перекладі українською мовою
Коментарів немає