Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Україна долучається до WIPO ALERT і запроваджує перелік вебресурсів, які викликають занепокоєння щодо дотримання IP прав
    20 Березня 2024 Коментарів немає Irena

    Україна долучається до WIPO ALERT і запроваджує перелік вебресурсів, які викликають занепокоєння щодо дотримання IP прав

     

    ІР офіс розглядатиме звернення та ухвалюватиме висновок про наявність (чи відсутність) підстав про включення вебсайту до відповідного реєстру.

     

    Йдеться про наказ Міністерства економіки України від 1 лютого 2024 року № 2945 “Про затвердження Порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності”. Його було зареєстровано Міністерством юстиції України 11 березня 2024 року за № 357/41702. Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування у виданні “Офіційний вісник України”.

     

    Ведення національного переліку передбачається статтею 8 Закону України “Про рекламу” з урахуванням змін, внесених до цього Закону в 2023 році. Зміни передбачають також адміністративну відповідальність за розміщення реклами на вебсайтах, які будуть внесені в цей перелік.

     

    Після набрання чинності наказом ІР офіс зможе:

     

    • розглядати звернення суб’єктів авторського права та/або суб’єктів суміжних прав про включення вебсайту до національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності;

     

    • ухвалювати висновки про наявність чи відсутність підстав для включення вебсайту до національного переліку.

     

    Таким чином Україна приєднається до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії розміщенню реклами на піратських вебсайтах, для яких прибутки з реклами є важливим джерелом для існування.

     

    Довідково:

     

    WIPO ALERT Database — це адміністрована Всесвітньою організацією інтелектуальної власності захищена онлайн платформа, на яку Уповноважені учасники держави-членів ВОІВ можуть завантажувати списки з детальною інформацією про вебсайти (а також мобільні додатки), які обґрунтовано підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності.

     

    Іншими словами, база даних WIPO ALERT — це міжнародний чорний список (blacklist) інтернет-сайтів, до яких є претензії від правовласників контенту і мобільних додатків, який може бути використаний більш ніж у 190 країнах світу.

     

    Читайте також:

     

    Центр спостереження з питань порушень прав інтелектуальної власності: для чого створено і як працюватиме новий майданчик IP офісу

     

    Авторське право в інтернеті та протидія піратству: зустріч ініціативи WIPO ALERT

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає