ІР офіс розглядатиме звернення та ухвалюватиме висновок про наявність (чи відсутність) підстав про включення вебсайту до відповідного реєстру.
Йдеться про наказ Міністерства економіки України від 1 лютого 2024 року № 2945 “Про затвердження Порядку формування та ведення національного переліку вебсайтів, що викликають занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності”. Його було зареєстровано Міністерством юстиції України 11 березня 2024 року за № 357/41702. Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування у виданні “Офіційний вісник України”.
Ведення національного переліку передбачається статтею 8 Закону України “Про рекламу” з урахуванням змін, внесених до цього Закону в 2023 році. Зміни передбачають також адміністративну відповідальність за розміщення реклами на вебсайтах, які будуть внесені в цей перелік.
Після набрання чинності наказом ІР офіс зможе:
Таким чином Україна приєднається до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії розміщенню реклами на піратських вебсайтах, для яких прибутки з реклами є важливим джерелом для існування.
Довідково:
WIPO ALERT Database — це адміністрована Всесвітньою організацією інтелектуальної власності захищена онлайн платформа, на яку Уповноважені учасники держави-членів ВОІВ можуть завантажувати списки з детальною інформацією про вебсайти (а також мобільні додатки), які обґрунтовано підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності.
Іншими словами, база даних WIPO ALERT — це міжнародний чорний список (blacklist) інтернет-сайтів, до яких є претензії від правовласників контенту і мобільних додатків, який може бути використаний більш ніж у 190 країнах світу.
Читайте також:
Авторське право в інтернеті та протидія піратству: зустріч ініціативи WIPO ALERT
Коментарів немає