Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Штучний інтелект та авторське право: лекція представниць IP офісу у Марафоні Креативної Практики (відео)
  29 Червня 2023 Коментарів немає Irena

  Штучний інтелект та авторське право: лекція представниць IP офісу у Марафоні Креативної Практики (відео)

   

  Ольга Кулініч та Любов Майданик з департаменту “Академія інтелектуальної власності” відповіли на актуальні питання щодо правового регулювання AI-сфери.

   

  Марафон Креативної Практики триває вже рік та розповідає про актуальні ніші сучасності: дизайн, маркетинг, саморозвиток, фріланс тощо. Новою темою ініціативи платформи CASES стало використання штучного інтелекту (ШІ/AI) у різних галузях та регулювання питань щодо авторських прав на твори, згенеровані штучним інтелектом.

   

  Спікерами лекції виступили представниці департаменту “Академія інтелектуальної власності” IP офісу: керівниця департаменту Ольга Кулініч та провідна професіоналка з інтелектуальної власності Любов Майданик.

   

  Зокрема, торкнулися таких питань:

  • Чи можливе творіння без творця?
  • Які саме дані використовуються для генерації “творчого рішення” у ШІ?
  • Яку позицію мають IP офіси світу щодо реєстрації таких об’єктів?
  • Як законодавство адаптується до масового використання генеративного ШІ?

   

  Як зазначили спікерки, ці питання наразі дуже активно аналізуються IP офісами світу, бо хоча сфера використання ШІ не є новою, однак минулий рік став переломним для неї.

   

  “Законодавче регулювання, яке існує сьогодні, приймалося тоді, коли генеративний ШІ не був настільки розвинений і не використовувався повсякчас великою кількістю людей. Фактично масове використання ChatGPT створило проблему для законодавців. Наразі триває пошук відповідей на запитання: яким чином врегулювати використання генеративного ШІ та чи не порушуються при цьому чиїсь права, якщо штучний інтелект використовує контент, що охороняється авторським правом? Загалом, законодавці в усьому світі поступово розуміють важливість штучного інтелекту і намагаються заохотити його використання, але лише у такий спосіб, щоб не обмежувати права інших осіб і сприяти прогресу людства”, – зазначила Любов Майданик.

   

  Щоб дізнатися, яке ж правове регулювання AI-сфери вже існує в Європейському Союзі та як вирішуються перші у світі судові спори щодо авторських прав при використанні штучного інтелекту, дивіться лекцію на YouTube.

   

   

  Читайте також:

   

  IP та метавсесвіт: трильйонний бізнес чи нові системні проблеми? 7-й раунд Дискусії WIPO

   

  Авторське право і штучний інтелект: що може підпадати під охорону?

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає