Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • АВТОРСЬКЕ ПРАВО В АРХІВНІЙ СПРАВІ: ПЕРША ЗУСТРІЧ ПРОЄКТУ «34 ПОЛЮСИ ТВОРЧОСТІ»
  19 Січня 2023 Коментарів немає patent_edgel

  АВТОРСЬКЕ ПРАВО В АРХІВНІЙ СПРАВІ: ПЕРША ЗУСТРІЧ ПРОЄКТУ «34 ПОЛЮСИ ТВОРЧОСТІ»

  Новації і дотримання законодавства про авторське право і суміжні права в архівній справі обговорили під час зустрічі працівників Держархівслужби з фахівцями ІР офісу. Онлайн-дискусія стала першою в проєкті «34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях».

   

  Говорили зокрема про те:

  – які нові можливості щодо оцифрування і збереження архівного фонду, що охороняється авторським правом, надає оновлений Закон (за умови, що попередні редакції закону взагалі не передбачали можливості оцифрування)?

  – як в архівну справу України увійде цілковито нове для нашого законодавства поняття «сирітський твір»?

  – що мається на увазі в новій редакції закону під поняттям «фотографії, що не мають ознак оригінальності»?

  – яким чином архівні установи мають право використовувати оригінальні і неоригінальні твори, викладені у соцмережах і месенджерах?

  – що таке публічна ліцензія на використання об’єкта авторського права або об’єкта суміжних прав?

   

   

  За результатами обговорення ІР офіс підготує для колег з Державної архівної служби докладну «дорожню карту», яка допоможе краще орієнтуватись в оновленому законодавстві. Згодом ці напрацювання розповсюдять і серед усіх архівних установ держави.  

   

  Питання збереження національної культурної спадщини, яким опікуються архівні установи України, є важливим, особливо в умовах повномасштабного рашистського вторгнення, коли ворог свідомо нищить все українське. 

   

  Проект «34 полюси творчості: авторське право у креативних індустріях» передбачає цикл зустрічей із представниками креативних індустрій України, щоб обговорити ті проблеми, з якими стикаються їх представники в контексті охорони прав інтелектуальної власності, та обговорення можливих шляхів їх вирішення. ІР офіс завжди готовий надати роз’яснення та консультації із проблем інтелектуальної власності в креативних індустріях всім зацікавленим сторонам.

   

  Ми висловлюємо подяку за натхнення і організацію зустрічі пану Анатолію Хромову – голові Державної архівної служби України і пані Тетяні Ємельяновій – першій заступниці голови Державної архівної служби України.

   

  У обговоренні взяли участь співробітники ІР офісу та запрошені експерти: Любов Майданик – к.ю.н., доцент кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права Навчально-наукового інституту права КНУ ім. Тараса Шевченка, Ольга Кулініч – д.ю.н., начальник Департаменту «Академія інтелектуальної власності» ДО «УКРНОІВІ», Дмитро Дорошенко – начальник відділу креативних секторів економіки Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів ДО «УКРНОІВІ».

  patent_edgel
  patent_edgel
  administrator

  Коментарів немає