Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Докладаємо всіх зусиль, щоб після перемоги України IP сфера була повністю забезпечена, – Олена Орлюк на зустрічі з INTA
  15 Лютого 2023 Коментарів немає Irena

  Докладаємо всіх зусиль, щоб після перемоги України IP сфера була повністю забезпечена, – Олена Орлюк на зустрічі з INTA

  Українська ІР сфера рухається шляхом, передбаченим статусом кандидата на вступ у ЄС. Навіть попри повномасштабне вторгнення і масовані ракетні атаки на критичну інфраструктуру, ІР офіс продовжує роботу в цьому напрямку. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк під час зустрічі з Міжнародною асоціацією власників торговельних марок (INTA), організованою за підтримки Національної Асоціації патентних повірених України.


  “Ми зараз створюємо дорожню карту наших завдань для  входження в ЄС. Попередньо говоримо про близько 50 актів, з яких слід починати працювати. Це буде кооперація з  експертними групами, співпраця з профільними інституціями  в IP сфері в Україні, залучення міжнародних експертів. Зрозуміло, що така робота вестиметься за підтримки Мінекономіки як профільного міністерства та активного діалогу з представниками Парламенту, професійним середовищем, бізнесом. Щойно буде проголосовано законопроєкт №6464, ми можемо говорити про виконання Україною зобов’язань за Угодою про Асоціацію в частині імплементації положень щодо ІР сфери й надалі займатися їх правозастосуванням. І в нас вже є можливість рухатися далі в частині нормотворчості, реалізовуючи статус кандидата в члени ЄС. Я би дуже хотіла, аби в найближчі роки ми в цьому сенсі максимально просунулися”, – наголосила очільниця ІР офісу.

   

  Виклики, пов’язані з повномасштабним російським вторгненням, українська ІВ сфера пройшла гідно. Система вистояла і продовжує працювати далі.

   

  “Зараз не гірша ситуація, порівняно з початком 2022 року: експертний корпус збережений, експертиза проводиться, державні реєстри працюють, за останні 3 місяці простежується й тенденція зростання кількості заявок. Відтак, можемо констатувати, що Україна справилася з цією ситуацією й тримає економічний фронт. Звичайно, зараз для держави в цілому питання ІР сфери не є в порядку денному першої лінії. Але ми розуміємо, що це той напрям, який ми маємо максимально підготувати за цей проміжок часу, поки ще тривають військові дії. Для того, аби коли Україна переможе й увійде у формат мирного часу, IP сфера була забезпечена відповідною нормативною базою, експертно, і напевно, правозастосовчо. Бо Україна заслуговує на те, аби мати спроможність функціонувати як інноваційна, розвинена і цивілізована держава”, – пояснила Олена Орлюк.

   

  Для виконання усіх цих завдань і створена концепція ІР офісу – повноцінне патентне відомство та реєстрація об’єктів авторського права, плюс активна роль у захисті прав інтелектуальної власності, плюс ефективна участь у розбудові інноваційної екосистеми, роботі з креативними індустріями тощо.

   

  “Ми прекрасно розуміємо, що Україна в післявоєнний час, враховуючи її статус кандидата в члени ЄС – це країна, в яку мають йти інвестиції. Але ми для цього маємо створити абсолютно всі умови та відповідати і в законодавстві, і в практиках, розумінню і сприйняттю як цивілізованої і правової держави. В цьому сенсі для мене жодних питань не виникає між розумінням того, що Україна ніяк інакше не зможе розвиватися, ніж як інноваційно. В цьому значною мірою й полягає роль нашого IP офісу. Ми свою політику вибудовуємо не лише через розбудову ключової площадки для ІР сфери, але й через призму сприйняття активної ролі в інноваційному розвиткові”, – підсумувала керівниця ІР офісу.

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає