Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • “Готові показати ще більше прогресу в IP сфері”, – Олена Орлюк під час зустрічі з Представництвом ЄС в Україні
  02 Лютого 2024 Коментарів немає Irena

  “Готові показати ще більше прогресу в IP сфері”, – Олена Орлюк під час зустрічі з Представництвом ЄС в Україні

   

  Прогрес розвитку сфери інтелектуальної власності, виконання рекомендації Європейської Комісії та стан приведення національного законодавства у відповідність до acquis ЄС обговорили на зустрічі представники ІР офісу з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

   

  Україна докладає максимальних зусиль для набуття статусу члена ЄС, а інтелектуальна власність стає невід’ємним елементом для досягнення цієї мети. Після підтвердження Європейською комісією значного прогресу України в сфері ІВ, як зазначено у Звіті про прогрес України в рамках Пакету розширення Європейського Союзу 2023 року, необхідним стає ефективний розвиток та накопичення цього прогресу, що дозволить якісно пройти складний процес вступу в ЄС.

   

  Оперативне та ефективне виконання рекомендацій Європейської Комісії для сфери ІВ, розробка детальних планів та останні напрацювання стали предметом обговорення представників ІР офісу з Альберто Фернандес-Дієсом, керівником торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні, та Оксаною Попругою, спеціалісткою з економічної політики Представництва ЄС в Україні.

   

  “Ми розуміємо всю відповідальність та складність процесу перемовин щодо вступу України в ЄС, і готові показати ще більше позитивного прогресу у сфері інтелектуальної власності. Полегшити цей процес може лише якісна та послідовна комунікація із європейською стороною щодо кожного етапу виконання рекомендацій та приведення національного законодавства у відповідність до acquis ЄС”, – зазначила очільниця ІР офісу Олена Орлюк.

   

  З моменту набрання чинності Закону України “Про авторське право і суміжні права” Уряд уже ухвалив низку підзаконних нормативно-правових актів на його виконання. Ми чітко формуємо та плануємо наші заходи щодо подальшого наближення національного законодавства з авторського права у відповідність до acquis ЄС, але в той же час не забуваємо про його розвиток та вдосконалення навіть за межами цих планів”, – повідомила начальниця департаменту розвитку сфери авторського права і суміжних прав ІР офісу Любов Майданик.

   

  Детально обговорили:

   

  • функціонування організацій колективного управління та виплати роялті правовласникам;

   

  • подальші кроки з гармонізації правового регулювання сфери промислової власності;

   

  • правову охорону прав ІВ на комерційну таємницю з урахуванням норм актів права ЄС;

   

  • максимальне залучення усіх стейкхолдерів в процесі приведення національного законодавства у відповідність до acquis ЄС;

   

  • функціонування Центру спостереження з питань порушення прав інтелектуальної власності у складі ІР офісу та кроки в частині розвитку співпраці з правоохоронними й митними органами України та європейськими партнерами;

   

  • кроки, спрямовані на досягнення прогресу зі створення Вищого суду з питань ІВ;

   

  • додаткові заходи щодо розвитку сфери захисту прав ІВ та розвитку інновацій;

   

  • механізми залучення технічної допомоги для вдосконалення охорони та захисту прав ІВ.

   

  “Попри усі виклики повномасштабної війни, ми докладатимемо усі зусилля для прискорення процесу перемовин щодо вступу України в ЄС та підтримки ІP спільноти, нашого креативного та інноваційного секторів”, – наголосила Олена Орлюк.

   

  Читайте також:

   

  Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України до ЄС, а Єврокомісія та EUIPO дали старт Регіональній програмі ЄС з підтримки ІР сфери України

   

  Представників IP офісу обрано до комітетів програми ЄС з досліджень та інновацій “Горизонт Європа”

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає