Розвиток індустріальних парків як основних платформ для співпраці між університетами, науковими інституціями, бізнесом та державними структурами.
Цю тему обговорили під час робочої зустрічі представники Міністерства економіки України та ІР офісу із менеджером індустріального парку “Біла Церква”.
На прикладі білоцерківського індустріального парку визначили:
Індустріальні парки мають сприяти ефективному перетворенню наукових інновацій у практичні рішення та комерційно вигідні продукти. На цьому наголосив начальник управління індустріальних парків та супроводу інвестицій Міністерства економіки України Артур Мележик:
“Розвиток мережі індустріальних парків – це стратегічний крок до модернізації промисловості, оптимізації виробничих процесів та інтеграції у глобальні масштаби. Індустріальні парки є ефективним механізмом впровадження принципів циркулярної економіки та сталого розвитку. Концентрація виробничих потужностей на одній території дозволяє оптимізувати використання ресурсів, мінімізувати відходи та знизити негативний вплив на навколишнє середовище”.
Ігор Паренчук
Про те, як індустріальні парки сприяють інноваційному розвитку, говорив заступник директора IP офісу Ігор Паренчук:
“Співпраця Міністерства економіки України та ІР офісу з індустріальним парком “Біла Церква” спрямована на активізацію інноваційної діяльності та підвищення рівня інноваційної й інвестиційної спроможності регіону через удосконалення регіональної інвестиційно-інноваційної інфраструктури, а також системи правової, кадрової та інформаційної підтримки інноваційної діяльності”.
Про важливість інтелектуальної власності в роботі інноваційних парків і не тільки розповів директор з розвитку бізнесу індустріального парку “Біла Церква” Олександр Процюк:
“Питання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності є важливими не лише для індустріального парку, а й для його учасників, які прагнуть успішно реалізувати свої інноваційні проєкти. Важливо не тільки патентувати розробки в українських та міжнародних юрисдикціях, але й забезпечити їх належну охорону, оскільки це допомагає захистити інтелектуальні активи, уникнути порушень та забезпечити комерційний успіх проєктів стартапів”.
Зліва направо: Анастасія Ярмолюк, Артур Мележик і Олександр Процюк
В ході презентації “Розвиток інноваційної складової індустріального парку “Біла Церква” через призму співпраці з Міністерством економіки України та УКРНОІВІ” начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) департаменту розвитку інновацій ІР офісу Анастасія Ярмолюк наголосила на реалізації концепції Quadruple Helix в розвитку інноваційної діяльності індустріальних парків, що передбачає взаємодію чотирьох компонентів, які створюватимуть умови для розвитку інновацій: виробники, держава, представники освіти та науки і спільнота.
Начальниця відділу координації грантової діяльності департаменту розвитку інновацій ІР офісу Галина Штогрин окремо зазначила про можливість залучення грантової підтримки до розвитку індустріального парку та його майбутньої трансформації в еко-індустріальний парк шляхом впровадження на території ІП альтернативних джерел енергії та реалізації окремих екоініціатив.
У робочій зустрічі зі сторони IP офісу також взяли участь:
Читайте також:
Впровадження інновацій через індустріальні парки: підсумки робочої зустрічі у “Кроноспан Рівне”
Коментарів немає