Командою Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій створено інтерактивні дашборди (мапи та інфографіка) щодо інноваційної екосистеми, сектору інтелектуальної власності, зареєстрованих технологій, рейтингування регіонів тощо. Інформація подається у регіональному розрізі станом на 20 березня 2024 року.
Дашборди можуть бути використані представниками органів державного управління, бізнесу, науковцями та іншими стейкхолдерами галузі як інструмент аналізу та моніторингу стану розвитку інноваційної екосистеми та сектору інтелектуальної власності у регіонах України.
1. Інноваційна інфраструктура у регіональному розрізі з виділенням видів елементів інноваційної екосистеми, а саме:
Довідково:
Саме інноваційна інфраструктура допомогає науковцям, винахідникам та інноваторам провести оцінку патентоспроможності та комерційної привабливості своїх ідей, знайти партнерів, доопрацювати розробки до стадії, необхідної підприємствам, що їх впроваджують, навчитися комунікувати з потенційними інвесторами та залучити фінансові ресурси.
2. Мережа центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) за регіонами України зі списком наявних центрів у кожній області: дивіться мапу за посиланням.
Довідково:
TISC ‒ міжнародний проєкт підтримки винахідництва, інновацій та стартап-проєктів ВОІВ, який реалізується в Україні Міністерством економіки та ІР офісом. Взаємодіє з університетами, науково-дослідними інститутами, бізнес-акселераторами тощо.
Мережа TISC в Україні наразі складається з Головного офісу (TISC IP офісу) та 36 регіональних TISCs.
3. Індустріальні парки у регіональному розрізі з визначенням кількості індустріальних парків, що мають керуючу компанію та учасників, а також зі списком наявних індустріальних парків у кожній області: дивіться мапу за посиланням (станом на 20 березня 2024 року).
3.1 ОНОВЛЕНО: У зв’язку зі стрімким зростанням кількості індустріальних парків публікуємо оновлену інтерактивну мапу індустріальних парків України за посиланням (станом на ІІІ квартал 2024 року).
Цю мапу можна використовувати як аналітичний інструмент аналізу за такими параметрами: рік створення, спеціалізація та наявність пільг на державному та місцевому рівнях.
Довідково:
Індустріальні парки – це загально визнані в світі осередки промислового розвитку з пільговими умовами. В Україні вони ще знаходяться на етапі становлення. Індустріальні парки дають можливість спільно використовувати логістичну та іншу інфраструктуру та кооперуватися з підприємствами, які входять до одного виробничого ланцюга.
4. Кількість заявок на об’єкти промислової власності (ОПВ) за видами, роками та кварталами у кожній області та динамічні тренди заявок на ОПВ, співвідношення експорту до імпорту та капітальних інвестицій: дивіться мапу за посиланням.
5. Кількість реєстрацій на об’єкти промислової власності за видами, роками та кварталами у кожній області та динамічні тренди реєстрацій на ОПВ, зареєстрованих технологій, обсягу реалізованої продукції суб’єктами господарювання та сальдо за сумарними доходами та витратами населення. Представлено порівняння зареєстрованих ОПВ з технологіями, включеними до Державного реєстру технологій: дивіться мапу за посиланням.
З наведених нижче видів інфографіки можна дізнатися, чи є одні й ті самі регіони лідерами по поданню заявок на винаходи, корисні моделі та промислові зразки. А також: як змінювався рейтинг макрорегіонів за часткою реєстрацій до кількості заявок по видам ОПВ?
1. Динаміка кількості заявок на об’єкти промислової власності за видами та роками у кожній області: дивіться інфографіку за посиланням.
2. Динаміка кількості реєстрацій на об’єкти промислової власності за видами та роками у кожній області: дивіться інфографіку за посиланням.
3. Рейтинг макрорегіонів за часткою реєстрацій до кількості заявок за видами ОПВ та загальна динаміка цих часток по областям: дивіться інфографіку за посиланням.
Читайте також:
IP Week 2024: запрошуємо на День IP&Innovations Hub
Як буде працювати український IP офіс найближчі 5 років: Стратегія розвитку УКРНОІВІ 2024-2028
Коментарів немає