Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Їхні ідеї сьогодні змінюють наше завтра: найактивніші винахідники та інноватори України
    21 Вересня 2024 Коментарів немає Irena

    Їхні ідеї сьогодні змінюють наше завтра: найактивніші винахідники та інноватори України

     

    До Дня винахідника і раціоналізатора України (цього року це 21 вересня) ІР офіс підготував “шорт-лист” найпродуктивніших з них за підсумками 2023 року – тих, хто отримав найбільше патентів.

     

    Під час підготовки цього матеріалу ми виділили 5 категорій винахідників, інформацію про яких можна оприлюднювати. Отже, у цій добірці – далеко не всі найпродуктивніші винахідники України.

     

    Наразі ми не визначаємо найкращих, а маємо на меті познайомити вас з тими, ким варто пишатись. Та сподіваємось вкотре привернути увагу до того, як інновації змінюють нас з вами і нашу країну.

     

    Фізична особа з найбільшою кількістю зареєстрованих корисних моделей

     

    В цій категорії ми відзначаємо Івана Богдановича Гевка, який у 2023 році отримав патенти на 15 корисних моделей.

     

    Серед них, наприклад, спосіб виготовлення гвинтових заготовок. Ця корисна модель належить до галузі машинобудування і може мати широке використання в сільськогосподарській та інших галузях машинобудування.

     

    Сам Іван Гевко — інженер-механік, науковець, педагог, доктор технічних наук, професор кафедри автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Автор 716 публікацій, з яких 339 наукових та 93 навчально-методичного характеру.

     

    Юридична особа з найбільшою кількістю зареєстрованих винаходів

     

    Тут безумовний лідер – Інститут технічної теплофізики (ІТТФ) НАН України. У 2023 році винахідники цього закладу отримали патенти на 18 винаходів, серед яких:

     

    • Пристрій для змішування рідин. Винахід може застосовуватись у хімічній, медичній, фармацевтичній, харчовій, молочній та інших галузях промисловості.

     

    • Спосіб отримання антиоксидантного барвника зі столового буряку. Винахід належить до харчової промисловості, а саме до способів одержання харчових барвників із рослинної сировини.

     

    Інститут технічної теплофізики НАН працює в галузі енергетики, виконує роботи для промисловості та аграрно-промислового сектора.

     

    Юридична особа з найбільшою кількістю зареєстрованих корисних моделей

     

    Тут слід відзначити Вінницький національний технічний університет (ВНТУ), який у 2023 році зареєстрував 168 корисних моделей. Серед них:

     

    • Пристрій для безконтактного вимірювання температури. Корисна модель належить до безконтактної термометрії і може бути використана для вимірювання температури нерухомих об’єктів або об’єктів, що обертаються, зокрема потужних електричних машин.

     

     

    У 2023 році Вінницький національний технічний університет визнано лідером з-поміж закладів вищої освіти з найвищою винахідницькою активністю.

     

    Найактивніший інноватор серед юридичних осіб

     

    В цій категорії відзначаємо Полтавський державний медичний університет (ПДМУ), який у 2023 році зареєстрував 76 технологій. Усі вони впроваджені у лікувально-діагностичний процес низки закладів охорони здоров’я.

     

    Серед них, наприклад, технологія моделювання хронічного стресу, яка має соціальний ефект та дозволяє в експерименті дослідити основні закономірності розвитку стрес-синдрому та у подальшому використовувати її для обґрунтування патогенетичної експериментальної терапії стресорних ушкоджень органів та тканин на доклінічному етапі вивчення ефективності лікарських засобів. Це зменшує ризик небезпеки при використанні медичної технології у людей.

     

    Місія Університету полягає в поліпшення здоров’я суспільства шляхом використання передового досвіду при наданні вищої медичної освіти, проведенні наукових досліджень та клінічному лікуванні.

     

    Найактивніший інноватор з TRL 9* серед юридичних осіб

     

    У цій категорії відзначаємо ДУ Інститут медичної радіології та онкології ім. С. П. Григор’єва Національної академії медичних наук України.

     

    Це провідний науково-медичний центр в галузі онкології та радіології. Щорічно тут виконується понад 2500 операцій різного профілю і складності, проводиться променева терапія більш ніж 2000 хворим, близько 100 пацієнтів отримують радіонуклідну терапію.

     

    За підсумками 2023 року найвищий рівень готовності (TRL 9) мають три технології Інституту. Зокрема:

     

    • Технологія індивідуалізації променевої терапії з цисплатином та целекоксибом у хворих на недрібноклітинний рак легені та плоскоклітинний рак голови та шиї.

     

    • Технологія планування тривимірної конформної променевої терапії. Вона дозволяє досягти руйнування пухлинних клітин в середньому до 80% без тяжких ушкоджень з боку здорових органів і тканин та забезпечити індивідуальне планування терапії онкологічного пацієнта без проведення додаткових операцій для складання повторних планів.

     

    • Технологія психологічного супроводу хворих на колоректальний рак на різних етапах протипухлинного лікування.

     

    Команда IP офісу вітає всіх українських інноваторів зі святом. Ми пишаємось нашими винахідниками і впевнені, що подальший розвиток України буде ґрунтуватися на розроблених національними творцями винаходах та технологіях.

     

    Довідково:

     

    *TRL 9 (Technology Readiness Level) − рівень готовності технології, що має вже реальний прототип, діючу систему, ефективність якої доведена в операційному середовищі.

     

    Читайте також:

     

    День винахідника: запрошуємо на креативний урок “Стів Джобс & Apple. Створюючи нові можливості”

     

    Перетворення опалого листя на еко-папір: український науковець став фіналістом конкурсу Премії для молодих винахідників 2024

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає