Правила проведення медіації в сфері інтелектуальної власності та створення Центру медіації та посередництва в структурі ІР офісу обговорювали під час круглого столу «Перші кроки до впровадження IP-медіації».
Цей захід організований ІР офісом для медіаторів, які спеціалізуються на проведенні ІР- та/або бізнес-медіацій. Адже поширення культури застосування альтернативних способів вирішення спорів щодо прав інтелектуальної власності важливе як в процесі євроінтеграції України, так і для підвищення її інвестиційної привабливості. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк:
«Сама ідея створення Центру медіації та посередництва і його розвитку обумовлена, з одного боку, укладеним Меморандумом про співпрацю у цій сфері між Мінекономіки та WIPO, а з іншого — впровадження західних практик ІР-медіації сприятиме євроінтеграційним процесам і підвищить інвестиційну привабливість України.
Коли ми працювали над ідеєю Центру медіації, то розуміли, що сам IP офіс не планує надавати послуги медіації та створювати конкуренцію. Наша головна мета – розбудова професійного майданчика, де будуть формуватись умови для альтернативного вирішення спорів, зокрема медіації як ефективного способу розв’язання спірних ситуацій. Позитив медіації перш за все у тому, що тут немає переможця і переможеного. Це зовсім про інше – тут всі у виграші.
Ми би хотіли поступово запровадити в Україні культуру ІР-медіації як для бізнесу, так і для суспільства, як це є у США, Великій Британії, Німеччині та інших країнах світу».
Бізнес і суспільство мають знати про переваги альтернативного вирішення спорів і мати для цього відповідні інструменти. На цьому під час презентації акцентував Максим Бойко, начальник департаменту забезпечення вирішення спорів ІР офісу:
«Зараз в структурі ІР офісу формується Центр медіації та посередництва. Його основним завданням є сприяння мирному врегулюванню спорів шляхом ознайомлення всіх стейкхолдерів з процедурами альтернативного вирішення спорів, їх особливостями та перевагами».
Вже підготовлені проєкти документів щодо медіації, а саме:
Нова культура діалогу неможлива без реальних механізмів, які будуть працювати, — наголосила Наталія Ковалко, докторка юридичних наук, професорка КНУ ім. Т. Шевченка, адвокатка, бізнес-медіаторка, яка представляла професійне середовище, залучене до круглого столу:
«Медіація — це дуже вчасно, це необхідно бізнесу і громадянам. Вона потрібна не лише в теорії, а й на практиці, в реальних кейсах, щоби показувати, як досудові процедури й альтернативні способи вирішення спорів допомагають зменшувати навантаження на суди, економити час та гроші і захищати репутацію. Дякую IP офісу, що залучили професійну спільноту до обговорення і створення Центру медіації. Адже саме профспільнота допоможе зробити так, щоби ця ініціатива працювала».
Президент Національної асоціації медіаторів України Катерина Наровська також привітала ініціативу впровадження процедури ІР-медіації на базі Центру:
«Вітаємо, що колеги так ґрунтовно і детально взялися за процедуру ІР-медіації. Це питання неодноразово піднімалося, а зараз набрало конкретних обрисів. Раді бути залученими у напрацюванні документів з ІР-медіації. Адже в сфері інтелектуальної власності дуже багато нюансів, які через суд важко встановлювати і тут великі перспективи для медіації».
Адвокатка та бізнес-медіаторка Марина Саєнко наголосила на важливості проведення подібних обговорень з професійною спільнотою та підкреслила своєчасність запропонованої IP офісом ініціативи:
«Медіація в сфері інтелектуальної власності, яку пропонує ІР офіс, стане сучасним і дієвим інструментом та відкриє додаткові можливості для бізнесу. Особливо цінним є прозорий процес створення Центру медіації та посередництва із залученням професійної спільноти, що в свою чергу відповідає запиту суспільства на довіру до державних інституцій».
Медіаторка та юристка-міжнародниця Олена Степаненко акцентувала на увазі всього світу до подій в Україні:
«Впровадження механізмів альтернативного вирішення спорів є потужним сигналом не лише для українського бізнесу, а й для міжнародних партнерів».
Читайте також:
Коментарів немає