National IP&Innovations Hub провів аналіз об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ) на балансах закладів вищої освіти (ЗВО) за 2019-2023 роки.
Розроблена інформаційно-аналітична довідка – важливий інструмент для розуміння інноваційної активності університетів та ефективності управління інтелектуальними активами, що може стати інструментом аналізу розвитку інноваційної економіки в Україні.
Інформаційна довідка “Об’єкти права інтелектуальної власності на балансі закладів вищої освіти: аналітична оцінка за видами та спеціалізацією ЗВО”:
Чому це актуально?
- Динаміка кількості ОПІВ на балансах ЗВО дає уявлення про рівень інноваційної активності та про те, як ефективно університети використовують свої наукові досягнення для забезпечення конкурентних переваг.
- Структурний аналіз допомагає виявити, які види ОПІВ (наприклад, патенти на винаходи чи корисні моделі, авторські свідоцтва) є найбільш популярними серед різних типів ЗВО (технічних, медичних, гуманітарних тощо).
Для кого?
Цільова аудиторія, якій стане в нагоді ця аналітика:
- Заклади вищої освіти: для покращення управління своїми інтелектуальними активами.
- Державні органи: для моніторингу та підтримки інноваційної діяльності.
- Інвестори та підприємці: для оцінки інноваційного потенціалу університетів.
- Науковці та інноватори: для пошуку можливостей співпраці та комерціалізації інтелектуальної власності.
Найцікавіші факти
Основні інсайти:
- Найбільше патентів на корисні моделі зберігається на балансах класичних та технічних університетів.
- Відзначається позитивна динаміка постановки на баланс патентів на винаходи в університетах, що підкреслює зростаючий інтерес до технологічних інновацій.
- У 2023 році відновлено зростання загальної кількості ОПІВ, що свідчить про відновлення інтересу до інтелектуальної власності серед ЗВО після спадів у 2022 році, зокрема через виклики війни.
Читайте також:
Collaborate to Innovate: презентація Lab2Market UA 2.0 та нагородження переможців програми (відео)
Типові помилки у презентації бізнес-ідей: розбір від експертів під час Collaborate to Innovate
Коментарів немає