Проєкт IP Академії складався з тренінгового курсу, менторської програми та впровадження розроблених програм в університетах. Ми попросили викладачів та науковців оцінити комплекс заходів, в якому вони взяли участь.
Команда департаменту “Академія інтелектуальної власності” IP офісу підбиває підсумки масштабного проєкту “Інтелектуальна власність та новітні технології для закладів вищої освіти”, який проходив за підтримки Академії BOIB.
Цей проєкт став важливим етапом у розвитку викладання інтелектуальної власності з використанням сучасних технологій у закладах вищої освіти України.
Він складався з трьох етапів:
1. Тренінговий курс для педагогів ЗВО, які викладають інтелектуальну власність
Програма складалася з дев’яти сесій, проведених трьома провідними міжнародними спікерами. Протягом тренінгу понад 120 учасників досліджували актуальні питання інтелектуальної власності в контексті новітніх технологій. А також розглянули інтеграцію цифрових інструментів в навчальному середовищі та розробили ефективні стратегії викладання разом із запрошеними спікерами від Академії BOIB
2. Менторський супровід викладачів ЗВО у вдосконаленні власних навчальних програм за тематикою інтелектуальної власності та новітніх технологій
Менторство складалося з 5 сесій, у яких взяли участь 13 представників провідних закладів вищої освіти, серед яких:
На цьому етапі, за підтримки менторів ВОІВ, учасники опановували концепції розробки навчальних програм з IP для закладів вищої освіти і навчилися застосовувати андрагогічні принципи (для освіти дорослих людей) й пов’язані з ними стратегії викладання й оцінювання знань. А також розробили власну навчальну програму із застосуванням методу “Глибина знань”.
3. Впровадження навчальних програм з інтелектуальної власності у ЗВО
На третьому етапі учасники інтегрували здобуті знання щодо новітніх методик викладання, розробки навчальних матеріалів та застосування цифрових інструментів у навчальному процесі.
Цей етап був спрямований на підвищення ефективності навчально-педагогічної практики та застосування сучасних підходів у викладанні шляхом впровадження оновлених навчальних програм та розробки нових курсів, що охоплюють тематику інтелектуальної власності та новітніх технологій.
Учасники також підготували методологічні документи для викладання дисциплін, які можуть бути застосовані у навчальному процесі, з урахуванням специфіки навчання здобувачів освіти та вимог внутрішніх локальних документів щодо організації освітнього процесу, що застосовуються у закладах вищої освіти.
Щоб дізнатися, як це було, гортайте картки, на яких ми зібрали відгуки викладачів.
Ми щиро вдячні всім учасникам за їхній ентузіазм, активну участь і прагнення до нових знань. Впевнені, що ці інноваційні підходи та розроблені програми стануть важливим внеском у розвиток сучасної освіти в Україні.
Читайте також:
Комерціалізація інновацій: IP офіс успішно завершив програму для ЗВО спільно з науковцями зі США
Українська ІР Академія за підтримки WIPO Academy завершила навчання тренерів, яке тривало три роки
Коментарів немає