Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інтелектуальна власність у цифрах: головні тенденції за рік
    03 Квітня 2024 Коментарів немає Irena

    Інтелектуальна власність у цифрах: головні тенденції за рік

     

    IP офіс публікує аналітичний звіт з показниками діяльності у сфері інтелектуальної власності за підсумками 2023 року. 

     

    Тенденції IP сфери в Україні

     

    Ситуація у сфері інтелектуальної власності закономірно віддзеркалює загальні макроекономічні тенденції у країні. Так, відносно показників 2022 року, сумарна кількість заявок на об’єкти промислової власності (ОПВ) зросла на 47,6% та склала 32 759 заявок. Ця сума перевищує показник 2022 року (22 195 заявок) більш ніж на 10,5 тисяч заявок, проте поступається обсягам довоєнного 2021 року (41 003).

     

    Зростання темпів подання заявок на ОПВ минулого року є яскравим свідченням активізації винахідницької спільноти і бізнесу. Це також є наслідком позитивних очікувань щодо розвитку економічної, політичної та соціальної ситуації в Україні.

     

    Винаходи, як найбільш складний та вагомий об’єкт промислової власності, демонструють зростання у 5,5%.

     

    Динаміка подання заявок щодо інших об’єктів промислової власності є більш високою:

     

    • корисні моделі – 47,4%;
    • промислові зразки – 34,8%;
    • торговельні марки – більш ніж 55,4%.

     

    Винахідницька активність

     

    Сучасні виклики для сфери інтелектуальної власності, креативних та інноваційних секторів економіки України дають можливість швидко адаптуватися завдяки творчому потенціалу інноваторів.

     

    Інтелектуальна власність є невід’ємною складовою інноваційного відновлення, адже забезпечення процесів впровадження нових технологій та, відповідно, розміщення в Україні виробництв потребує належного захисту інтелектуальних активів. Отже післявоєнна відбудова країни залежить від розвитку інноваційної сфери.

     

    Аналіз статистичних даних щодо подання заявок на винаходи і корисні моделі свідчить, що винахідницька активність національних заявників у 2023 році зросла на 42,5% порівняно з попереднім роком.

     

    Загальна кількість реєстрацій винаходів та корисних моделей на ім’я національних заявників становить 3104, що на 16,6 % більше показників минулого року. Порівнюючи показники 2022 та 2023 років, кількість реєстрацій корисних моделей збільшилась на 31,7%.

     

    Активність бізнесу

     

    Торговельні марки є довготривалими продуктивними активами та сприяють економічному зростанню і можуть використовуватися в економічному аналізі інновацій.

     

    Зростання темпів подання заявок на торговельні марки за національною процедурою від національних заявників на 61,7% свідчить про те, що показники 2023 року поступово наближаються до показників довоєнних років.

     

    Значно зросла частка від загальної кількості заявок на торговельні марки, поданих національними заявниками, і становить 73,0%. Частка заявок, поданих за Мадридською системою іноземними заявниками, складає 66,9%.

     

    Прогнози на 2024-й

     

    Враховуючи наявне зростання темпів подання заявок та позитивні тенденції щодо відновлення національної економіки, показник загальної кількості поданих заявок на ОПВ у 2024 році може вийти на рівень 2021 року.

     

    Повний звіт, цифрові показники, аналіз та прогнози дивіться тут.

     

    ІВ у цифрах за 2023 рік

     

    Читайте також:

     

    Інформаційний дашборд: IP офіс презентує річні показники діяльності

     

    Рік IP офісу в цифрах: інфографіка

     

    Головні IP події березня: від положень про патентних повірених і Комісію “Україна” – до євроінтеграційного проєкту EU4IP

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає