Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інформаційний дашборд: IP офіс презентує річні показники діяльності 
  22 Березня 2024 Коментарів немає Irena

  Інформаційний дашборд: IP офіс презентує річні показники діяльності 

   

  Попри непрості умови та війну, що триває, сфера інтелектуальної власності не лише відновлюється, а й невпинно розвивається. Про це свідчать дані інформаційного дашборду з основними показниками діяльності за 2023-й рік, який публікує IP офіс. 

   

  Загальні тенденції

   

  Минулого року ми спостерігали значне підвищення активності в сфері інтелектуальної власності. Зростання темпів подання заявок на об’єкти промислової власності у 2023 році є яскравим свідченням активізації винахідницької спільноти і бізнесу та є наслідком позитивних очікувань щодо розвитку економічної, політичної та соціальної ситуації в Україні. Головним фактором, що вплинув на такі результати, є підвищення активності національних заявників, якими було подано левову частку заявок.

   

  Промислова власність

   

  У порівнянні з 2022-м роком бачимо таке збільшення надходження заявок на об’єкти промислової власності:

   

  • на винаходи: +5,5%;
  • на корисні моделі: +47,4%;
  • на промислові зразки: +34,8%;
  • на торговельні марки: +55,4%.

   

  Авторське право

   

  Протягом 2023 року надійшо 8580 заявок для реєстрації авторського права на твір – це на 49,5% більше, ніж у 2022-му році. А кількість договорів, що стосуються права автора на твір, – більша на 68,8%.

   

  National IP&Innovations Hub

   

  Відзначимо особливу активність онлайн- та офлайн заходів, організованих у межах діяльності National IP&Innovations Hub. 16 Центрів підтримки технологій та інновацій (TISCs) в Україні були створені у 2023 році (наразі в Україні функціонує уже 34 TISC).

   

  Повні показники діяльності можна переглянути у дашборді.

   

   

  Довідково:

   

  Дашборд – це інформаційна платформа для представлення (візуалізації) складної (багатофакторної, змінної) інформації у вигляді, зручному для користувача.

   

  Дашборд ІР офісу забезпечує наочну презентацію основних показників діяльності у сфері інтелектуальної власності, дає можливість відслідковувати головні тенденції розвитку ІВ в Україні.

   

  Читайте також:

   

  Україна досягла значного прогресу в сфері інтелектуальної власності – Звіт Європейської Комісії в рамках Пакету Розширення

   

  ВОІВ опублікувала звіт про допомогу та підтримку Україні та вплив війни на інноваційний і креативний сектори та систему ІВ

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає