Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO
  05 Липня 2023 Коментарів немає Irena

  Євроінтеграція сфери інтелектуальної власності: ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

  Українська сфера інтелектуальної власності зробила ще один крок до стратегічного партнерства з європейською ІР-спільнотою – ІР офіс підписав Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO). Документ підписано в присутності послів ЄС і України.

   

  «Меморандум окреслює велику кількість сфер для співпраці, закладає основи для нових спільних проєктів та якісного розвитку попередніх напрацювань. Але головне те, що він чітко визначає наш європейський шлях гармонізації та партнерства і буде приносити користь нашим заявникам та всій системі», – зазначила очільниця ІР офісу Олена Орлюк.

   

  На важливості поглибленої співпраці українських та європейських інституцій сфери ІВ наголосив і керівник EUIPO Андреа ді Карло:

   

  «Очікується, що гармонізація з правилами ЄС розширить можливості для іноземних інвестицій та сприятиме інтернаціоналізації місцевого бізнесу в Україні. Ці зусилля також відіграватимуть ключову роль у вдосконаленні системи охорони прав на торговельні марки та промислові зразки в Україні і, зрештою, сприятимуть її інтеграції в ЄС».

   

   ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

  Документ визначає умови, відповідно до яких ІР офіси встановлюють механізми взаємної співпраці у сферах спільного інтересу:

  • гармонізація кращих практик щодо торговельних марок і промислових зразків;
  • проведення заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури ІР;
  • проведення семінарів щодо охорони прав на торговельні марки та промислові зразки;
  • співпрацю з питань, пов’язаних з їхнім захистом на території ЄС та на національному рівні;
  • розвиток механізмів альтернативного вирішення спорів тощо.

   

  Повний потенціал нашої державної системи правової охорони ІВ та Українського ринку може бути реалізований лише через тісну співпрацю та підтримку від міжнародної спільноти, – наголосив перший заступник директора ІР офісу Богдан Падучак:

   

  «Попри повномасштабну війну, глобальні економічні та соціальні кризи, одним із пріоритетів для нас залишається підготовка української системи ІВ до набуття статусу кандидата ЄС. Це важливо для прогресу України на шляху до статусу країни, яка відповідає європейським стандартам. Саме тут ми бачимо великий потенціал для обміну досвідом і проведенням спільних заходів».

   

   ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

  Підписання Меморандуму є важливим кроком на шляху посилення партнерства з EUIPO та зміцнення нашої інноваційної екосистеми, – вважає заступник директора ІР офісу Владислав Білоцький:

   

  «Спільною роботою та отриманням допомоги від глобальних партнерів ми зможемо подолати чинні виклики і повністю розкрити переваги нашої ІР-системи для всіх».

   

   ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

  Меморандум підписали 5 липня 2023 року у посольстві ЄС у Женеві в межах підготовки до 64-ї серії засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

   

   ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

   ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

   ІР офіс підписав меморандум про співпрацю з EUIPO

   

  Читайте також:

   

  Економимо на реєстрації обʼєктів ІВ: як отримати фінансування європейської програми для МСП

   

  Гармонізація українського законодавства у сфері ІВ з європейським: зустріч очільниці IP офісу зі спікером Верховної Ради

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає