Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Економимо на реєстрації обʼєктів ІВ: як отримати фінансування європейської програми для МСП
  30 Червня 2023 Коментарів немає Irena

  Економимо на реєстрації обʼєктів ІВ: як отримати фінансування європейської програми для МСП

   

  Український малий і середній бізнес (МСП), так само як і європейський, може суттєво заощадити на реєстрації обʼєктів інтелектуальної власності. Відтепер для українців доступні послуги «Фонду МСП задля сприяння бізнес-ідеям» (2023 Ideas Powered for Business SME Fund). 

   

  Це фінансова підтримка від Європейської комісії та EUIPO для українських підприємців. Вона включає в себе:

   

  • відшкодування 75% витрат, необхідних для сплати зборів щодо отримання правової охорони на торговельні марки та промислові зразки на території Європейського Союзу (національний, регіональний рівні та на рівні ЄС), але не більше максимальної суми в 1000 євро;
  • відшкодування 75% суми зборів, необхідних для реєстрації винаходів у межах Європейського Союзу (національні патенти та європейські патенти, включаючи унітарні патенти), але не більше 1500 євро;
  • відшкодування 50% розміру зборів, але не більше 225 євро, необхідних для охорони сортів рослин на європейському рівні.

   

  Як отримати фінансування?

   

  Процедура проста і складається з кількох етапів:

   

  1.  Створення облікового запису користувача та профайлу самого МСП: відповідна реєстрація здійснюється в електронному вигляді за посиланням й передбачає надання наступної інформації у PDF форматі:

   

  • виписка з банківського рахунку МСП (IBAN, BIC/SWIFT, дата відкриття банківського рахунку, найменування власника рахунку – реквізити рахунку);
  • свідоцтво платника ПДВ (витяг з реєстру платників податку на додану вартість), видане компетентним національним органом;
  • якщо МСП користується послугами “зовнішнього” представника (у ході реєстрації ІР-об’єкта чи комунікації з Фондом), який діє від імені МСП, – необхідно подати “Декларацію честі” (шаблон), підписану уповноваженим власником або працівником МСП;
  • подання заявки на грант: її може подати власник, працівник або уповноважений зовнішній представник МСП, який діє від їхнього імені.

   

  2. Підтвердження отримання заявки щодо створення облікового запису користувача та заявки на отримання гранту (ваучеру для реєстрації торговельної марки, промислового зразка, винаходу).

   

  3. Зворотній зв’язок за результатами розгляду заявки буде надано протягом 15 робочих днів (гранти розподіляються у формі ваучерів, які можуть бути використані для сплати визначених видів зборів):

   

  • надання гранту;
  • запит на отримання додаткової інформації;
  • відмова у наданні гранту.

   

  4. Позитивна відповідь щодо надання гранту – отримання ваучеру. Ваучер підлягає обов’язковій активації протягом 2-х місяців. Відповідний строк можливо продовжити на 2 місяці, попередньо подавши відповідне клопотання до збігу перших 2-х місяців.

   

  Для активації необхідно виконати дві умови:

   

  • сплатити збір (за який передбачено покриття за рахунок гранту, відповідний перелік зборів, що підлягають відшкодуванню, зокрема, подання заявки, проведення експертизи, реєстрація, публікація, відстрочка оплати за публікацію);
  • сформувати запит на компенсацію цієї суми.

   

  Після активації починається період реалізації (implementation period):

   

  • для заявок на торговельні марки та промислові зразки – 6 місяців,
  • для заявок на патенти – 12 місяців.

   

  Кожне МСП може подати заявку на один і той самий ваучер лише один раз.

   

  У разі виникнення додаткових питань – звертатися на електронну адресу: customercare@euipo.europa.eu.

   

  5. Заповнення в особистому кабінеті форми на відшкодування коштів (необхідно здійснити до закінчення терміну дії ваучера) та надання документу про сплату збору (за винятком заявок на торговельні марки та промислові зразки, поданих до EUIPO).

   

  6. Перевірка запиту щодо відшкодування коштів.

   

  7. Повідомлення про підтвердження повернення коштів (як правило, протягом 30 днів з моменту подання заявки на відшкодування коштів) на банківський рахунок МСП.

   

  Довідково:

   

  Фонд підтримки МСП – грантова програма, мета якої фінансово підтримати малий і середній бізнес у реєстрації об‘єктів інтелектуальної власності. Ініціатива актуалізує цінності IP-активів для МСП, як рушійної сили інноваційного розвитку та інвестиційної привабливості нашої держави.

   

  Програма є ініціативою Європейської комісії і реалізується EUIPO та триватиме з 23 січня 2023 року по 8 грудня 2023 року.

   

  Інформація щодо Фонду, а також посилання для подання грантової заявки разом із необхідними роз’ясненнями, доступні за посиланням.

   

  Читайте також:

   

  EUIPO: розширено охоплення та бюджет фонду підтримки МСП – SME Fund 2023

   

  Протидія корупції в сфері інтелектуальної власності: НАЗК та ІР офіс підписали меморандум про співпрацю

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає