Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Напрацювання ефективних механізмів управління підсанкційними активами: ІР офіс і АРМА підписали меморандум про співпрацю
  25 Січня 2023 Коментарів немає patent_edgel

  Напрацювання ефективних механізмів управління підсанкційними активами: ІР офіс і АРМА підписали меморандум про співпрацю

  ІР офіс включається в роботу з підсанкційними активами і долучається до розробки ефективних механізмів управління правами інтелектуальної власності, які перейшли державі. Для цього підписано меморандум про співпрацю з  Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 

   

  Мета меморандуму – своєчасний обмін інформацією для оперативного виявлення, розшуку активів підсанкційних осіб та управління ними. Як зазначила очільниця ІР Офісу Олена Орлюк, завдання фахівців ІР офісу – відстежувати в своїх реєстрах та документообігу активи, які переходять в підсанкційні і запропонувати механізми ефективного управління цими активами для отримання прибутку державі. 


  “Сьогоднішній меморандум – це перший крок, щоб створити робочу групу і розробити рекомендації для тих, хто призначатиметься управляти цілісними майновими комплексами, в складі яких є нематеріальні активи. До роботи мають бути  залучені фахівці і з права, і з економіки. ІР офіс має запропонувати ефективні правові та економічні механізми управління підсканкційними активами, в яких є інтелектуальна власність. Ми бачимо, як зростає кількість таких активів в Україні. Тому  з одного боку, виконуючи  рішення РНБО маємо відображати ці зміни в своїх реєстрах і документообігу щодо активів, які переходять в підсанкційні, а з іншого – виробляти пропозиції, як ефективно ними управляти”, – наголосила керівниця ІР офісу. 


  Також ІР офіс працюватиме над відображенням у державних реєстрах інформації про управління державою певними активами як конфіскованими. Зараз в реєстрах є дані тільки про власника і не відображається інформація стосовно третіх осіб, в управлінні яких знаходяться нематеріальні активи. 

   

  “Наразі АРМА виконує функції з розшуку та управління активами у рамках кримінальних проваджень та санкційного механізму, і комплексна реалізація поставлених завдань вимагає якомога ширшої міжвідомчої співпраці. Щороку кількість розшуканих Нацагентством нематеріальних активів зростає: лише протягом минулого року наші фахівці розшукали понад тисячу таких активів. Активна співпраця з ІР офісом сприятиме напрацюванню системних підходів до розшуку та подальшого управління нематеріальною власністю на користь держави”, – зазначив очільник АРМА Дмитро Жоравович

   

  Меморандум про співпрацю 25.01.2023 року підписали керівник АРМА Дмитро Жоравович та очільниця УКРНОІВІ (ІР офісу) Олена Орлюк.

   

  patent_edgel
  patent_edgel
  administrator

  Коментарів немає