Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Інтелектуальна власність для стартапів: тренінг від ІР офісу
    31 Травня 2023 Коментарів немає Irena

    Інтелектуальна власність для стартапів: тренінг від ІР офісу

     

    Чому інтелектуальна власність є ключовою складовою успіху стартапу та як нею управляти, щоб залучити інвестиції і мати прибуток? Ці питання обговорювали під час онлайн-тренінгу “Роль ІВ в управлінні стартап-проєктами” в рамках інкубаційної програми “BOOSTER інноваційних проєктів 2023”.

     

    Нематеріальні активи, до яких належить й інтелектуальна власність, дають можливість захистити і використовувати творчий потенціал та інновації, що лежать в основі будь-якого підприємства. На цьому наголосила Ольга Кронда, представниця Департаменту “Академія інтелектуальної власності” ІР офісу:

     

    За допомогою інтелектуальної власності можна створити конкурентну перевагу стартапу. Використовуючи творчий потенціал та інноваційні ідеї, захищаючи їх за допомогою сильних стратегій інтелектуальної власності, можна створити міцний фундамент для успіху, випередити конкурентів та вдало комерціалізувати стартап”.

     

    Як забезпечити стійкість і розвитку стартапу, розповіла Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів IP офісу:

     

    Збереження та належна охорона інтелектуальної власності – це інвестиція у майбутнє. Успішні стартапи розуміють, що використання та комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності – це ключовий фактор, який лежить в основі їхнього росту і визначає їхню конкурентоспроможність та стимулює до пошуку новаторських ідей, залученню інвестицій та сприянню створення стійкого бізнесу”.

     

    Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів IP офісу дала поради ефективного управління інтелектуальною власністю для стартапів:

     

    Успіх стартапу залежить від багатьох факторів, але наявність чітко побудованої стратегії з управління інтелектуальною власністю є невід’ємною запорукою до досягнення вершин. Визначення цілей, розробка стратегій захисту, управління правами та взаємодія із зацікавленими сторонами – усе це є необхідними складовими ефективного управління інтелектуальною власністю”.

     

    Темами тренінгу також стали:

    • інтелектуальна власність як нематеріальний актив стартапів;
    • завдання інтелектуальної власності в управління стартап-проєктами;
    • Угода про Асоціацію з ЄС як дорожня карта реформ у сфері інтелектуальної власності;
    • міжнародні тенденції інвестування у нематеріальні активи.

     

    Крім того, спікери разом із учасниками приділили увагу питанню штучного інтелекту, розглянувши Закон України “Про авторське право і суміжні права” від 01.12.2022 року, а також окреслили успішні кейси створення та управління стартапами.

     

    Читайте також:

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає