Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Інтелектуальна власність у цифрах: IP офіс публікує основні показники діяльності за перше півріччя 2023
  21 Серпня 2023 Коментарів немає Irena

  Інтелектуальна власність у цифрах: IP офіс публікує основні показники діяльності за перше півріччя 2023

   

  Відзначаємо втішну тенденцію поступового повернення до довоєнної активності. А також показуємо динаміку розвитку українського IP-ринку через призму цифр та інфографік.

   

  В умовах виснажливої повномасштабної війни з російською федерацією українська економіка проявляє вражаючу стійкість. Це дає змогу сфері інтелектуальної власності відновлюватись та розвиватись.

   

  Загальні тенденції

   

  У І півріччі 2023 року спостерігається значне підвищення активності в сфері ІВ, що свідчить про тенденцію до поступового повернення показників діяльності у цій сфері до довоєнних показників. Про це свідчать дані звіту, який оприлюднив IP офіс.

   

  Зокрема, протягом перших шести місяців поточного року було подано понад 15 тисяч заявок на об’єкти промислової власності. У порівнянні з І півріччям 2022 року загальна кількість заявок збільшилась на 51,2%: 

  • на винаходи – +16,2%;
  • на корисні моделі – +70,5%;
  • на промислові зразки – +29,7%;
  • на торговельні марки (за національною процедурою) – +55,5%.

   

   

  Динаміка винаходів і корисних моделей

   

  Особливо чітко тенденції повернення до довоєнних показників прослідковуються на статистиці винаходів, де відбулося збільшення активності національних заявників на 63%. Загальна кількість заявок майже наздогнала показники першого півріччя 2021 року – 1421 проти 1592.

   

   

  Зростаючий характер мають і показники надходження заявок на корисні моделі, що свідчить про пожвавлення винахідницької активності заявників. Порівняно з минулим роком збільшилась загальна кількість заявок – на 70,5%, серед яких найбільший приріст припав на заявки саме від національних заявників (70,6%).

   

   

   

  Авторське право – найкращі показники за 5 років

   

  Протягом І півріччя 2023 року було подано 4083 заявки для реєстрації авторського права на твір. Це є одним із найкращих показників за останні 5 років. Порівняно з відповідним періодом попереднього року кількість заявок збільшилась на 70,8%, а кількість договорів, що стосуються права автора на твір – майже на 106,4%.

   

   

  Активність бізнесу і торговельні марки

   

  Торговельні марки відіграють ключову роль у розвитку та популяризації підприємства, а також дозволяють споживачам відрізнити їх товари і послуги на ринку.

   

  IP офіс забезпечує бізнес та інших користувачів інформацією про торговельні марки, яким надана правова охорона в Україні. Електронне подання заявок на торговельні марки дозволяє власникам брендів подавати заявки онлайн. Загалом у І півріччі 2023 року через електронну систему було подано понад 10 тис. заявок на торговельні марки.

   

   

  Реєстрація торговельних марок надає можливість підвищити впізнаваність бізнесу та сприяти розвитку конкурентоспроможності товарів і послуг не тільки в Україні, а й на ринках інших країн.

   

  У І півріччі 2023 року частка заявок на торговельні марки від національних заявників за національною процедурою збільшилась на 66,6% (порівняно з І півріччям минулого року) та становила 72,3% від загальної кількості поданих заявок.

   

  ↓ Повний звіт за І півріччя 2023-го – у буклеті

   

   

  Читайте також:

   

  Річний звіт НОІВ 2022: удосконалення та здобутки, попри війну

   

  Аналітика від EUIPO: порушення прав інтелектуальної власності в країнах ЄС

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає