Preloader Image
office@nipo.gov.ua
  • Українська
  • English
  • Аналітика від EUIPO: порушення прав інтелектуальної власності в країнах ЄС
    24 Липня 2023 Коментарів немає Irena

    Аналітика від EUIPO: порушення прав інтелектуальної власності в країнах ЄС

     

    Публікуємо дані звіту EUIPO щодо кількості порушень прав ІВ за видами, про наслідки порушень для МСП, способи захисту порушених прав та причини небажання звертатися до суду в країнах Євросоюзу.

     

    Показники порушення прав інтелектуальної власності є важливими для ефективної політики захисту інтелектуальної власності, оскільки вони дають уявлення про ефективність реєстрації прав інтелектуальної власності як засобу захисту.

     

    Як свідчать європейські статистичні дані, 15% власників зареєстрованих прав інтелектуальної власності повідомили, що постраждали від порушення прав ІВ.

     

    Такі порушення найчастіше відбувалося з торговельними марками (14%). Трішки менше порушень щодо патентів і дизайну (по 10%) та корисної моделі – 7%. Найменш поширеними були порушення прав селекціонерів/прав на сорти рослин – 2%.

     

     

    Наслідки порушення прав інтелектуальної власності для малих та середніх підприємств (МСП) можуть бути різні: як-от втрата обороту (36%) та шкода репутації компанії (31%).

     

    Однак найбільш часто згадуваним наслідком такого порушення стало усвідомлення необхідного захисту прав інтелектуальної власності (про це повідомили 46% МСП, які зазнали порушення).

     

     

    Якщо говорити про найпоширеніші способи захисту прав інтелектуальної власності в ЄС, то це зазвичай: прямі переговори з порушником (43%), подання повідомлення про припинення порушення (31%) та ініціювання судової процедури (29%).

     

    Найменш поширеними процедурами є: медіація/арбітраж (22%), запит на втручання органів влади (18%) та ініціювання інших процедур до відомства ІВ (17%).

     

     

    Серед причин небажання звертатися до суду за захистом порушеного права інтелектуальної власності найпоширенішою причиною є занадто тривала судова процедура (зазначили 33% МСП); далі йдуть: надвисокі судові витрати (26%) та малі шанси компенсації (22%).

     

    Найменш поширеними причинами є: ризик програшу справи (13%), розголошення конфіденційної інформації (11%) та репутаційна шкода, яка могла бути спричинена оприлюдненням справи (5%).

     

     

    Як бачимо, такі заходи, як судові процедури, медіація або процедури у відомстві інтелектуальної власності використовувалися рідше. Це вказує на те, що такі процедури сприймаються європейськими МСП як занадто тривалі та занадто дорогі. Тому МСП потребують спрощеного та економічно ефективного захисту прав інтелектуальної власності.

     

    Читайте також:

     

    Де МСП Євросоюзу реєструють свої права інтелектуальної власності

     

    Переваги реєстрації інтелектуальної власності для малих та середніх підприємств: досвід ЄС

    Irena
    Irena
    administrator

    Коментарів немає