Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • ЯКІСНИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЕРВІС ТА ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ
  04 Листопада 2022 Коментарів немає patent_edgel

  ЯКІСНИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЕРВІС ТА ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ

  Сфера діяльності нового ІР офісу має бути спрямована не лише на покращення правової охорони інтелектуальної власності, але й обовʼязково повʼязана з інноваціями, підвищенням культури захисту прав інтелектуальної власності та створенні хабу повного консультаційного циклу для винахідника. Це і результат втілення багатовекторної реформи царини ІВ, й реалізація тих кроків, які має здійснити Україна як кандидат на вступ до ЄС. Про це повідомила очільниця УКРНОІВІ Олена Орлюк на зустрічі з представниками профільних і бізнес асоціацій.

   

  «У нас розширюється функціонал і ми розглядаємо розвиток ІР сфери в нерозривному звʼязку з інноваціями. ІР офіс вбачає свою активну роль у розбудові інноваційної екосистеми країни. Наша мета  —  якісний сервіс для сприяння Україні бути інноваційно, репутаційно привабливою як для національного бізнесу, так і для країн, які нас зараз підтримують, і могла забезпечити розвиток національної економіки після нашої перемоги над агресором. Офіс себе розглядає в повному циклі Національного органу інтелектуальної власності, у тому числі як професійний майданчик з популяризації ІР, вироблення культури ІР, оскільки це важливо для розвитку держави європейського рівня. ІР сфера не може більше сприйматись як сфера, де допускаються корупційні дії».

   

  Крім того, Олена Орлюк наголосила на важливості збереження експертного середовища, залучення туди молодих кадрів та створення якісних баз, інформаційних ресурсів, сайту ІР офісу.

   

  «ІР офіс зацікавлений не просто зберегти  експертний корпус, який працював в Укрпатенті, а й повернути тих фахівців, які останні роки пішли з патентного відомства, навчити молодих спеціалістів і надати їм можливість працювати в ІР офісі. Ми зацікавлені в підвищенні якості експертизи, у постійному підвищенні кваліфікації експертного корпусу. Одним із найближчих кроків є й відновлення підготовки та атестації патентних повірених. Адже ми зацікавлені у підтримці  національного винахідника та стартаперів, залученні бізнесу до інвестицій у науку і винаходи. Наші бази, наші інформаційні ресурси, сайт мають бути приведені у відповідність до європейських практик, оскільки Україна на шляху до вступу до ЄС».

   

  Зустріч із представниками профільних та бізнес-асоціацій відбулася за результатами прийняття  розпорядження Кабінету Міністрів України “Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності” від 28.10.2022 р. № 943-р. Документ визначає “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ) суб’єктом, що виконує функції НОІВ з 8 листопада 2022 р., та припиняє їх виконання державним підприємством “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент). Це логічний і передбачений законодавством та давно очікуваний професійною спільнотою крок на шляху реалізації реформи інституційної складової державної системи інтелектуальної власності, яку Україна впроваджує з 2016 року.

  patent_edgel
  patent_edgel
  administrator

  Коментарів немає