Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Комерціалізація традиційних знань: програма ВОІВ для жінок-підприємиць
  21 Березня 2023 Коментарів немає Irena

  Комерціалізація традиційних знань: програма ВОІВ для жінок-підприємиць

   

  Програма ВОІВ з навчання, наставництва та пошуку партнерів у сфері інтелектуальної власності для корінних народів та місцевих громад запрошує до участі жінок-підприємиць з різних країн світу.

   

  Заявки для участі у відборі на 2023-24 рр. приймаються до 21 квітня за посиланням.

   

  Підприємництво, засноване на традиційних знаннях, вшановує багаті й різноманітні культурні традиції корінних народів і місцевих громад у всьому світі. Крім вираження ідентичності, воно також створює робочі місця та зміцнює економіку на місцевому рівні.

   

  Однак підприємиці з цієї сфери, представниці корінного та місцевого населення, часто стикаються з труднощами через недостатню обізнаність та досвід у сфері інтелектуальної власності.

   

  Для кого програма?

   

  Програма націлена на підтримку жінок-підприємиць з корінних народів або місцевих громад. Це можуть бути ремісниці, дизайнерки, мисткині, дослідниці тощо. Також, наприклад, дрібні фермерки, які мають проєкт або бізнес, заснований на традиційних знаннях чи традиційних вираженнях культури з компонентом інтелектуальної власності.

   

  Як допоможе програма ВОІВ у веденні бізнесу?

   

  ⋅  креативним та інноваційним підприємицям брендувати та комерціалізувати продукти та послуги, засновані на традиційних знаннях та/або традиційних вираженнях культури;

  ⋅  громадам визначити та вирішити проблеми інтелектуальної власності, які можуть виникнути в контексті проєктів, зосереджених на документуванні та оцифровці традиційних знань та/або традиційних проявів культури;

  ⋅  організаторкам фольклорних, мистецьких і культурних фестивалів, а також художницям, виконавицям, експоненткам та іншим учасницям таких заходів контролювати та керувати використанням прав інтелектуальної власності в цьому контексті.

   

  Структура програми

   

  Програма складається з двох етапів: навчання та наставництво і підбір партнерів. Етап навчання буде проведений у форматі практичного семінару в штаб-квартирі ВОІВ у Женеві восени 2023 року. Учасниці заходу:

   

  ⋅  розвиватимуть потенціал у сфері інтелектуальної власності та набуватимуть навичок, необхідних для ефективного використання прав інтелектуальної власності, у тому числі в цифровій економіці;

  ⋅  отримають базові знання із суміжних галузей, корисних у підприємницькому контексті, таких як бізнес-моделювання, маркетинг і цифровий сторітеллінг;

  ⋅  отримають можливість налагодити контакти та обмінятися досвідом з іншими підприємицями з корінних і місцевих громад із усього світу для подальшого розвитку своїх проєктів і бізнесу.

   

  Етап наставництва та пошуку партнерів буде проведений в 2024 році. Під час цього етапу учасницям будуть призначені ментори, які надаватимуть цінні рекомендації та підтримуватимуть впровадження компонентів інтелектуальної власності в проєкти та бізнес учасниць.

   

  Детальніше про програму та умови участі – в презентації.

   

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає