Інноваційні освітні проєкти, нові програми навчання, доступ до патентної аналітики, баз даних та досліджень ринку технологій, формування практичних навичок у сфері патентного ландшафту, прогнозування технологічних трендів, експертна підтримка при розробці стартапів, науково-дослідних проєктів та комерціалізації результатів досліджень, а також спільні заходи у сфері інтелектуальної власності та інновацій стануть доступними для студентів Київської школи економіки (Kyiv School of Economics, KSE) у межах співпраці з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ/IP офіс).
Деталі співробітництва зафіксовані у відповідному меморандумі, який було підписано 25 червня 2025 року.
УКРНОІВІ під час зустрічі представили:
KSE представили:
Тимофій Брік та Олена Орлюк
“Сьогодні інтелектуальна власність – це не лише про охорону об’єктів права, а передусім про капіталізацію знань, інновацій і креативності. Щоб будувати національну інноваційну економіку, засновану на креативних ідеях, Україні потрібні фахівці нового покоління: з сучасними знаннями, глобальним мисленням і розумінням потреб бізнесу. Саме тому ми вважаємо надзвичайно важливим партнерство з KSE і спільну розробку освітніх програм, які відповідатимуть цим викликам”, – наголосила Олена Орлюк.
“Попит на фахівців з глибоким розумінням інтелектуальної власності постійно зростає. Це складна сфера, яка потребує мультидисциплінарного підходу: знань не лише з права, а й з економіки, управління, технологій. У цьому сенсі партнерство з KSE відкриває великі можливості для підготовки такого нового покоління експертів”, – додав Микола Потоцький.
Серед іншого, партнери опрацьовують можливість запуску нової міждисциплінарної магістерської програми, що відповідатиме потребам ринку та сучасним викликам. Програма буде покликана інтегрувати знання з права, економіки, цифрових технологій, менеджменту та маркетингу інтелектуальної власності, а також забезпечити підготовку фахівців, здатних формувати сталий розвиток інноваційної економіки України в умовах євроінтеграції. Програма орієнтуватиметься як на українських, так і на іноземних студентів.
“KSE готова відповідати на суспільний запит і підтримувати стратегічно важливі сфери розвитку країни. Інтелектуальна власність – саме така сфера. Ми бачимо великий потенціал для формування освітнього середовища, особливо в контексті європейської інтеграції”, – зазначив Тимофій Брік.
“Для стартапів і малого бізнесу тема інтелектуальної власності часто виглядає складною і незрозумілою. Але після воркшопів, які, зокрема, провели представники IP офісу для наших команд, ми отримали дуже позитивний зворотний зв’язок. Це показало, що попит є, і ми готові розширювати цю тематику – будемо раді подальшій співпраці”, – зауважила Марія Аліпатова.
У межах співпраці УКРНОІВІ та KSE передбачено широкий спектр напрямів: організація практик і стажувань, розробка спільних освітніх програм і модулів з інтелектуальної власності, проведення досліджень, публічних і просвітницьких заходів.
Зокрема йдеться про таке:
“Інновації та знання – головна стратегічна перевага України. Наше завдання – дати їм правильну правову й економічну основу. І це завдання ми зможемо реалізувати лише у співпраці з освітнім, академічним середовищем і бізнесом”, – резюмувала Олена Орлюк.
Фотограф: Василь Томчук (KSE)
Довідково:
Київська школа економіки – це потужна екосистема, що розкриває потенціал лідерів, які готові змінювати Україну та світ. Це об’єднання університету, інституту, бізнес-школи та благодійного фонду створює фундамент для розвитку та інновацій. Викладачі закладу – авторитетні експерти, нобелівські лауреати та прикладні фахівці. Діяльність KSE координується Міжнародною академічною радою, яку очолює Роджен Майерсон – лауреат Нобелівської премії з економіки, професор Університету Чикаго.
Читайте також:
УКРНОІВІ розширює горизонти підтримки бізнесу: впроваджено IP консультації на порталі Дія.Бізнес
Коментарів немає