Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Як максимально комерціалізувати трансфер технологій у закладах вищої освіти: курс IP Academy
  27 Листопада 2023 Коментарів немає Irena

  Як максимально комерціалізувати трансфер технологій у закладах вищої освіти: курс IP Academy

   

  Успішні українські та іноземні практики та кейси виведення на ринок, а також алгоритми управління інтелектуальною власністю у ЗВО обговорили під час практичного 5-денного тренінгового курсу “Максимізація можливостей комерціалізації: трансфер технологій в університетах та науково-дослідних установах”.

   

  Захід було організовано українською Академією інтелектуальної власності (IP Academy – National IP Training Center of Ukraine) за підтримки Академії ВОІВ.

   

  Спікерами тренінгу стали українські та іноземні фахівці, які торкнулись широкого спектру питань: від основ трансферу технологій та політики інтелектуальної власності до розвитку стартап-проєктів, просування технологій “з лабораторії на ринок” (Lab2Market) та договорів у сфері трансферу технологій:

   

  • Олена Орлюк, директорка ІР офісу. Розкрила питання політики інтелектуальної власності для університетів та науково-дослідних установ та алгоритми управління ІР у вишах.
  • Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми Департаменту розвитку інновацій ІР офісу. Розповіла про співвідношення трансферу технологій і місії університетів та науково-дослідних установ, успішний зарубіжний досвід та виклики, що постають при створення належних умов для трансферу технологій.
  • Юрій Капіца, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України. Зосередив увагу учасників на питаннях щодо обʼєктів права інтелектуальної власності, ноу-хау, що створюються в наукових установах та вишах. Акцентував на алгоритмах їх ідентифікації, процесу аудиту обʼєктів права інтелектуальної власності, визначення стратегії охорони обʼєктів права інтелектуальної власності.
  • Анджі Міллер, спеціалістка з трансферу технологій, старша бізнес-менеджерка компанії LifeArc (Великобританія). Розповіла про характеристики етапів створення академічного стартапу, стратегії формування команди та виокремлення причин, через які стартап-команди зазнають краху, фінансування академічних стартапів на початкових етапах і не тільки в межах теми “Розвиток стартап-проєктів”.
  • Баркін Арак, генеральний менеджер Офісу трансферу технологій Стамбульського університету (Туреччина). Висвітлив тему “Просування технологій з лабораторії на ринок”, зокрема питання оцінки можливостей ринку, клієнтоорієнтованого підходу та сегментації ринку, стратегічного розвитку партнерства та процес підбору партнерів у сфері технологій тощо.
  • Омер Хізіроглу, сертифікований спеціаліст із ліцензування, керуючий партнер компанії Azur Strategy (Франція). Розповів про види договорів у сфері трансферу технологій та ефективну контрукцію договору.

   

   

  Крім теоретичних знань, учасники курсу долучились до практичних воркшопів: виробляли стратегію та опрацювали можливі шляхи подолання викликів під час здійснення трансферу технологій, визначали алгоритм дій при різних ситуаціях, готували пітч-дек із запитом на інвестування тощо.

   

  Довідково:

   

  Тренінговий курс “Максимізація можливостей комерціалізації” входить до каталогу курсів української Академії інтелектуальної власності (IP Academy – National IP Training Center of Ukraine). За запитом аудиторії можливе його повторення наступного року.

   

  Читайте також:

   

  IP офіс запрошує на ІІ Національний форум з інтелектуальної власності та інновацій “IP LET FORUM”

   

  Проєкт Q&А sessions: запрошуємо на першу зустріч з експертами IP офісу

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає