Вже 6 модулів з 8-ми першого в Україні курсу-подкасту “Основи авторського права в креативних індустріях” доступні для прослуховування. Цей курс створено командами Creative Practice. Освітня платформа та IP офісу саме для фахівців креативної індустрії. Ознайомитись з аудіо-матеріалами можна на платформах YouTube та SoundCloud.
Йдеться про такі модулі:
1. Твори, автори та їхні права (ознайомлення з базовими поняттями авторського права. Зокрема, що є його об’єктом, хто такі автори та співавтори, а також, які навколо них існують права).
2. Ліцензії на твори та їхні види (йдеться про ліцензії на твори та їхні види. Зокрема про доволі поширену в креативній спільноті ліцензією Creative Commons).
3. Методи захисту авторських прав (присвячений міфам навколо методів захисту авторського права. Опис дієвих механізмів засвідчення авторства, чим авторське свідоцтво відрізняється від патенту, кому і навіщо потрібно реєструвати торговельну марку, що таке ISBN та чи можна виграти суперечку про авторські права за кордоном, якщо твір зареєстровано в Україні).
4. Ключові види авторської винагороди: зарплата, гонорари та роялті (винагороди за авторські твори: разова винагорода, заробітна плата або роялті, їх особливості та відмінності).
5. Що таке плагіат (про те, що саме можна назвати плагіатом та як з ним боротися).
6. Особливості захисту прав на програмний код (авторське право в індустрії програмних продуктів і забезпечення його захисту).
А ще два модулі у форматі подкастів будуть розміщені вже найближчим часом. В них обговорюватимуться наступні теми:
Довідково:
“Основи авторського права в креативних індустріях” — це оглядовий онлайн-курс для всіх учасників ринку креативних індустрій, від фахівців до працедавців. На ньому йдеться про те, які права мають автори, як їх захищати, як працювати з NDA, як не порушувати права інших представників ринку і що робити, коли стикаєтесь із плагіатом.
Курс створений за участі команди ІР офісу: Ольги Кулініч та Любові Майданик (Департамент “Академія інтелектуальної власності”), Дмитра Дорошенка та Максима Мельникова (Департамент розвитку інноваційного та креативного секторів).
Читайте також:
Інтелектуальна власність і світ моди: IP офіс презентував мануал для фешн-індустрії
Коментарів немає