Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Вийшли нові випуски подкастів онлайн-курсу “Основи авторського права в креативних індустріях”
  06 Вересня 2023 Коментарів немає Irena

  Вийшли нові випуски подкастів онлайн-курсу “Основи авторського права в креативних індустріях”

   

  Вже 6 модулів з 8-ми першого в Україні курсу-подкасту “Основи авторського права в креативних індустріях” доступні для прослуховування. Цей курс створено командами Creative Practice. Освітня платформа та IP офісу саме для фахівців креативної індустрії. Ознайомитись з аудіо-матеріалами можна на платформах YouTube та SoundCloud.

   

  Йдеться про такі модулі:

   

  1. Твори, автори та їхні права (ознайомлення з базовими поняттями авторського права. Зокрема, що є його об’єктом, хто такі автори та співавтори, а також, які навколо них існують права).

   

  2. Ліцензії на твори та їхні види (йдеться про ліцензії на твори та їхні види. Зокрема про доволі поширену в креативній спільноті ліцензією Creative Commons).

   

  3. Методи захисту авторських прав (присвячений міфам навколо методів захисту авторського права. Опис дієвих механізмів засвідчення авторства, чим авторське свідоцтво відрізняється від патенту, кому і навіщо потрібно реєструвати торговельну марку, що таке ISBN та чи можна виграти суперечку про авторські права за кордоном, якщо твір зареєстровано в Україні).

   

  4. Ключові види авторської винагороди: зарплата, гонорари та роялті (винагороди за авторські твори: разова винагорода, заробітна плата або роялті, їх особливості та відмінності).

   

  5. Що таке плагіат (про те, що саме можна назвати плагіатом та як з ним боротися).

   

  6. Особливості захисту прав на програмний код (авторське право в індустрії програмних продуктів і забезпечення його захисту).

   

  А ще два модулі у форматі подкастів будуть розміщені вже найближчим часом. В них обговорюватимуться наступні теми:

  • Договір про нерозголошення.
  • Штучний інтелект.

   

  Довідково:

   

  Основи авторського права в креативних індустріях” — це оглядовий онлайн-курс для всіх учасників ринку креативних індустрій, від фахівців до працедавців. На ньому йдеться про те, які права мають автори, як їх захищати, як працювати з NDA, як не порушувати права інших представників ринку і що робити, коли стикаєтесь із плагіатом.

   

  Курс створений за участі команди ІР офісу: Ольги Кулініч та Любові Майданик (Департамент “Академія інтелектуальної власності”), Дмитра Дорошенка та Максима Мельникова (Департамент розвитку інноваційного та креативного секторів).

   

  Читайте також:

   

  Інтелектуальна власність і світ моди: IP офіс презентував мануал для фешн-індустрії

   

  Як охороняти та комерціалізувати інтелектуальну власність у спорті: відео онлайн-семінару від IP офісу

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає