18 вересня 2024 року набули чинності Правила складання, подання заявки на торговельну марку, заявки на міжнародну реєстрацію торговельної марки та проведення експертизи заявки на торговельну марку, міжнародної реєстрації торговельної марки з поширенням на Україну. Цей документ затверджено наказом Міністерства економіки України від 6 серпня 2024 року № 19889.
Що таке торговельна марка? Це позначення, яке індивідуалізує товари і послуги та допомагає вирізнити їх на ринку серед аналогічних товарів і послуг конкурентів. Реєстрація торговельної марки надає виключні майнові права на неї. Це означає, що використовувати та розпоряджатися зареєстрованою торговельною маркою може лише її власник.
Набути правову охорону торговельної марки в Україні можна за національною процедурою шляхом подання до ІР офісу заявки на реєстрацію торговельної марки або за міжнародною процедурою відповідно до Протоколу до Мадридської угоди. Водночас, подання до українського ІР офісу міжнародної заявки на реєстрацію торговельної марки за Мадридською системою допомагає заявнику заощадити гроші та зусилля під час отримання правової охорони торговельної марки в іноземних країнах.
“Прийняття нових Правил реєстрації торговельних марок — це важливий крок до модернізації законодавчої бази у сфері інтелектуальної власності в Україні. Оновлення регламентів наближає нас до європейських стандартів. Це відкриває нові можливості для українських виробників на міжнародних ринках. Особливо важливим є впровадження електронної системи подання заявок, що спрощує та прискорює процес реєстрації. Ці зміни допоможуть українським підприємцям не тільки закріпити свої позиції на внутрішньому ринку, а й ефективно виходити на міжнародні ринки, захищаючи свої бренди на глобальному рівні”, — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
“Процес приведення підзаконних нормативно-правових актів у сфері інтелектуальної власності до законодавства ЄС – триває. Поряд з цим, нові правила не лише містять положення європейських актів, але й оптимізують процедуру реєстрації торговельних марок в Україні, які є одними із найпопулярніших об’єктів інтелектуальної власності. А це надважливо для розвитку бізнесу в умовах глобальної конкуренції та набуття Україною членства в ЄС”, – зазначила директорка ІР офісу Олена Орлюк.
Нові правила:
Читайте також:
Нові Правила реєстрації торговельних марок: про форму електронної заявки
Набули чинності нові правила реєстрації географічних зазначень для українських виробників
Набрали чинності Правила складання і подання заявки на промисловий зразок
Коментарів немає