Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Набрали чинності Правила складання і подання заявки на промисловий зразок
  03 Травня 2024 Коментарів немає Irena

  Набрали чинності Правила складання і подання заявки на промисловий зразок

   

  1 травня 2024 року набрав чинності наказ Міністерства економіки України “Про затвердження Правил складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка”. 

   

  У Міністерстві юстиції Україні цей наказ зареєстровано 16 квітня 2024 року за N 547/41892.

   

  Наказом визначаються:

  • правила подачі заявки на промисловий зразок,
  • перелік документів, які потрібно надати,
  • процедура проходження експертизи.

   

  Ухвалення нового порядку допоможе виробникам продукції зареєструвати її дизайн швидко й легко, убезпечивши її від копіювання, та спокійно розвивати свій бізнес.

   

  “Міністерство економіки активно працює над розширенням можливостей бізнесу для використання інструментів охорони креативних рішень. Зовнішній вигляд промислових виробів відіграє ключову роль у просуванні продукції на ринку. Тому створення швидкого та прозорого механізму реєстрації прав на промислові зразки має сприяти бізнесу в отриманні охорони та виведенні своїх інноваційних продуктів на ринок.

   

   

  Оновлені Правила містять новели щодо електронного документообігу, а також включають положення, які дозволятимуть бізнесу оперативно управляти та комерціалізовувати цей інтелектуальний актив ще на стадії реєстрації”, – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

   

  Затвердження Правил щодо промислових зразків має важливе євроінтеграційне значення. На цьому наголосила очільниця ІР офісу Олена Орлюк:

   

  “Планом заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року, визначено необхідність прийняття актів щодо проведення експертизи заявок на промислові зразки з метою приведення підзаконних актів України у відповідність до EU acquis у червні 2024 року. Тож прийняття відповідних Правил є черговим свідченням своєчасного виконання Україною євроінтеграційних зобов’язань”.

   

   

  Поряд з цим, Правила визначають компетенцію IP офісу під час проведення експертизи заявки перевіряти, чи не є заявник (один із заявників), автор (один із авторів) особою, пов’язаною з державою-агресором. Якщо така інформація підтвердиться, ІР офіс має право ухвалити рішення про відмову в державній реєстрації промислового зразка.

   

  Читайте також:

   

  IP дайджест Євроінтеграції: відстежуємо прогрес IP сфери на шляху України до ЄС

   

  ІР офіс розробив регіональні інтерактивні мапи надходження заявок та реєстрації об’єктів промислової власності

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає