Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Офіційна позиція ІР офісу щодо реєстрації торговельних марок з використанням символів війни
  27 Березня 2023 Коментарів немає Irena

  Офіційна позиція ІР офісу щодо реєстрації торговельних марок з використанням символів війни

   

  На жаль, останнім часом, трапляються випадки, коли бренди починають використовувати війну як спосіб привернення уваги до своїх продуктів чи послуг.

   

  Така спекуляція на символах війни є неприпустимою. ІР офіс засуджує подібні маніпуляції болем українців та переконаний в тому, що спекуляція на символах війни є неприпустимою, а їх використання у маркетингових стратегіях брендів може сприйматись суспільством як комерціалізація болю українців.

   

  Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» правова охорона надається торговельній марці, яка не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та на який не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим Законом.

   

  З огляду на зазначене, за такими торговельними марками буде прийматись рішення про відмову в реєстрації торговельної марки через невідповідність позначення умовам надання правової охорони.

   

  До того ж, відповідно до пунктів 8 та 10 статті 10 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» будь-якою особою протягом трьох місяців від дати публікації в Бюлетені може бути подано заперечення проти заявки щодо невідповідності наведеного в ній позначення умовам надання правової охорони, встановленим цим Законом.

   

  Додатково інформуємо, що ІР офіс виступає за цілковиту прозорість діяльності національної системи правової охорони інтелектуальної власності та відкрив інформацію про заявки на торговельні марки, за якими не встановлена дата їх подання в Спеціальній інформаційній системі.

   

  Також закликаємо всіх небайдужих, хто виявив та зафіксував факт подання на реєстрацію торговельних марок із використанням символів війни, інформувати УКРНОІВІ.

   

  Надіслати інформацію про такі заявки можна на електронну пошту office@nipo.gov.ua або за телефонами:
  +380 (44) 494-06-52, +380 (44) 494-05-46.

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає