Preloader Image
office@nipo.gov.ua
 • Українська
 • English
 • Міжнародні технологічні компанії все частіше звертають погляди на Україну, – заступник Міністра економіки Олександр Грибан під час марафону IP&I
  27 Квітня 2023 Коментарів немає Irena

  Міжнародні технологічні компанії все частіше звертають погляди на Україну, – заступник Міністра економіки Олександр Грибан під час марафону IP&I

   

  Як визначити комерційну придатність та оцінити IP активи для зміцнення позицій бізнесу та ефективного просування на ринку? Про це спілкуються учасники дводенного марафону IP&I: «Як комерціалізувати інтелектуальну власність», організованого IP офісом за підтримки iHUB до Міжнародного дня інтелектуальної власності.

   

  Першим до учасників марафону звернувся заступник Міністра економіки України Олександр Грибан, який наголосив на провідній ролі IP як фундаменту для розвитку інновацій та впровадження нових технологій, підкресливши, що сьогодні відбувається трансформація розуміння значення IP для держави та економіки.

   

  Олександр Грибан

   

  «Щоб ефективно відбудувати країну за європейським та міжнародними принципами, нам потрібні нові винаходи та технології. Розвиток національної IP-системи є поштовхом для розвитку інновацій у кожній індустрії. Всі винахідники, в думках яких сьогодні народжуються нові ідеї, мають розуміти, що українська IP-система захищає їхній творчий доробок не лише в Україні, а і в міжнародному контексті. Наше завдання як профільного органу – створити передумови для звернення їх саме до нашої IP-системи. Дуже радий, що сьогодні Національний орган інтелектуальної власності вже функціонує в повній мірі та набирає обертів, забезпечуючи потреби учасників інноваційного процесу. Впевнений, що закладені реформи найближчим часом створять цю індустрію в повному масштабі, в якому вона сьогодні існує у всьому світі, і нададуть можливість для подальшого розвитку інновацій і втілення світлих ідей наших винахідників, які традиційно притаманні Україні», – зазначив Олександр Грибан.

   

  Також представник Мінекономіки звернув увагу на зацікавленість міжнародної технологічної індустрії у використанні інтелектуальних та дослідницьких можливостей України.

   

  «Сьогодні ми фіксуємо тенденцію, що міжнародні технологічні компанії все частіше звертають погляди на Україну для відкриття R&D-центрів. Попри війну сьогодні цей процес поновлюється, і ми заохочуємо технологічних інформаційних гігантів до розширення такої присутності. Безумовно, дієва система захисту IP та інновацій, яка відповідає міжнародним стандартам, є надважливим компонентом цього процесу», – наголосив заступник Міністра економіки.

   

   

  У марафоні IP&I беруть участь представники інноваційного процесу від держави, науки та бізнесу: фахівці IP офісу та профільних міністерств (Мінекономіки, МОН, Міноборони), освітніх та науково-дослідницьких закладів, Українського фонду стартапів, професійних та бізнес-асоціацій тощо.

   

  Читайте також:

  Irena
  Irena
  administrator

  Коментарів немає